Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha levelező tagozaton szeretné...

Ha levelező tagozaton szeretném elvégezni az érettségit, amellett kötelező dolgoznom?

Figyelt kérdés
Két évet fejeztem be a szakgimnaziumba, mert az idei évem a sok hiányzás miatt érvénytelen lett, de semmiképp nem akarok itt maradni. Ha nem venne át a másik iskola, levelezőn szeretnek érettségit csinalni. Emellett kötelező valami munkát végezni?
2017. máj. 6. 21:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve a másik amire meg gondoltam, az az esti tagozat! Melyiket ajanlanatok inkább?
2017. máj. 6. 21:47
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére a kötelező munka fogalma már nem létezik a rendszerváltás óta. Az iskolában le se szarják, hogy a fennmaradó idődben mit csinálsz. Mellesleg én is estire jártam, azért is mondom.
2017. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács: ha estire mész, akkor nézd meg, hogy a kiválasztott iskolában heti hány napot jelent az esti tagozat. Ugyanis ez eltérő lehet. Van ahol heti 3 alkalommal kell bejárni, de van olyan is, ahol heti 2 napnyi bejárás van csak.
2017. máj. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 3 évet jártam szakközépbe,és az utolsó évem felét.

Aztán 16-17-es tanévben újra kezdtem az utolsót,most érettségizek. Itt heti 2 nap volt tanítás,választható volt év elején,hogy hétfő-szerda, vagy kedd-csütörtök.

Nem érdekelt senkit sem,hogy dolgozok-e,viszont a tb-t fizetned kell magad után,mert az esti gimi nem "jogosít" rá..Ezért a tanárok mindenkinek javasolták,hogy melózzon,ha tud,mert havi ~7000 forintnak zsebből, lehet,hogy máshol jobb helye lenne.

2017. máj. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Így van ahogy az utolsó írta. Estin mi kedd+csüt jártunk, tb-t mellette fizetned kell (ha nem melózol), de ha jól éltek, megoldható.

Levelező mellett meg rohadtul el lehet dolgozni... olyan munkahely szerencsére még mindig sok van, ahol hétvégén nem kell dolgozni.. úgyhogy ez már csak kifogás a részedről. Nekem volt olyan o.társam, aki 3 műszak mellett csinálta az érettségit, egész jó eredménnyel!! 21N

2017. máj. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel csak heti pár óra az egész maximum 2-3 nap így az üres szabadidődben mit akarsz csinálni? Én is estin érettségiztem le mert a 12. osztályt betegségek miatt kihagytam, műtétem volt még tanév kezdés előtt, aztán újraműtöttek, mivel akkor már elmúltam 18 éves, úgy döntöttem ott is hagyom a sulit, mert nem akartam osztályozóra készülni meg hirtelen kapkodni volt bajom bőven elég.

Amikor teljesen rendbe jöttem, elmentem esti tagozatra, érettségire készülni, mellette nappal volt időm járni OKJ-s tanfolyamra ahol nem volt feltétel az érettségi,és mellette diákmunkára is jártam hétvégente hogy legyen egy kis pénzem. Akkor főállásba még nem nagyon tudtam elhelyezkedni így be kellett érnem ennyivel.

2017. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!