Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nevezzük délnek azt,...

JMSD kérdése:

Miért nevezzük délnek azt, amikor az óra összes mutatója úgyvéve északra mutat?

Figyelt kérdés
2017. máj. 17. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért mutat északra akkor az összes mutató? Nem értem... Felfelé mutatnak, viszont észak nem felfelé van.

Amúgy pedig, amikor delel a Nap, akkor van a legmagasabban. Ekkor a saját pozíciód és a Nap által alkotott egyenest a Föld felszínére vetítve kapod a földrajzi déli irányt. Ez persze a déli félgömbön fordítva van.

2017. máj. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy analóg kérdés, válaszként:

A Föld körül egy Hold kering. Sok gazdálkodó embernek van több holdja. Azok hol keringenek?

2017. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A térképen való tájékozódást vettem alapul. Ha térképet vizsgálsz , akkor észak a fenti rész , dél pedig a lenti . Ezért írtam , hogy "úgyvéve" . Szóval ha jól értem , ebben az esetben a dél mint irány és mint napszak, különbözik mint a fél mint ige és mennyiség ?!
2017. máj. 21. 01:05
 4/4 anonim ***** válasza:

"Szóval ha jól értem , ebben az esetben a dél mint irány és mint napszak, különbözik mint a fél mint ige és mennyiség ?!"


Olvasd el még egyszer, figyelmesen, amit írtam legelöl. A délnek, mint napszaknak igen is van köze a délhez, mint földrajzi irányhoz. Persze maga a dél szó többjelentésű, hiszen több fogalomhoz is társítjuk.

2017. máj. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!