Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A csattól töredezik a haj?

A csattól töredezik a haj?

Figyelt kérdés
Elől mindkét oldalon de főleg jobb oldalt a hajam feláll, ezért itthon mindig hátra csattolom(hajmosás után, vizes hajjal is). Ettől töredezik a haj vagy nyugodtan csinálhatom?

2017. máj. 21. 16:22
 1/4 anonim válasza:
Nem a csattól, valószínű nem foglalkozol eleget a hajaddal , masszírozd a fejböröd , ovatosan feesüld ki , használj megfelelő sampont és balzsamot , valamint pakolásokat.Minnél kevesebbszer vasalod és sütöd a hajad annál jobb,havonta vagy kéthavonta vágass a végéből pár cm és nem fog töredezni a hajad
2017. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem töredezett a hajam, viszont mostanában megesik, hogy vasalom két-három hetenként egyszer-kétszer, ami ugyebár nem tesz jót neki annak ellenére, hogy erős szálú a hajam és terhelni se szeretném feleslegesen.

És köszönöm!

2017. máj. 30. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

most mondom, szinte biztos, hogy a hajvasalótól vannak rövidebb tincseid.

elől látod, de a fejeden több helyen is vannak ilyen rövidebb tincsek!

a csatt is okozhat ilyet, sőt még a saját vállad is, a táskád pántja is, ha eleve törékeny a hajad.

nekem pl. vállhosszúságnál hosszabb tincseim törnek, és seprűsödnek, mert ilyen típusú a hajam, szóval vágathatom le, mert borzalmas - már lemondtam a hátközépig érő hajról, legyen az a jó minőségű hajúak kiváltsága :)


a hajadnak az tesz jót, ha minél kevesebb hőhatás éri. pl. mosás után a törölközőszáraz hajat szabad csak szárítani, és a száraz hajat szabad csak könnyedén, nem túl nagy hőfokon vasalni.

vagy így nyáron a legjobb, ha megmosod délután - hétvégén délelőtt - és hagyod magától megszáradni - és csak órákkal később, másnap reggel vasalni.


akkor kell szárítani hajszárítóval - legalább a hajtöveket - ha úgy érzed, fázik a kobakod. (különben bekorpásodhat, mert megfázik)


ha ilyen kis lebegő rövid tincsek keletkeznek elől/hátul, esetleg jó pár hónapig ajánlott a vasalás lejebb kezdése, had jöjjenek helyre :)

2017. jún. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igazából olyan két hónapja vettem hajvasalót és azóta 6szor volt kb. kivasalva, viszont egész nyárra hanyagolni terveztem, hogy pihenjen a hajam.

másrészt soha nem szoktam hajszárítót használni.

életemben, ha háromszor használtam sokat mondok.

jó, mindenhol feláll a hajam jóformán, mert eléggé hülye beállásai vannak, de ahol lecsatolom ott: befelé áll, fel, kifelé: mikor milyen kedve van pedig már lassan kulcscsontomig ér, ezért is próbálom valahogy kordában tartani.

Mindenesetre neked is köszönöm!

2017. jún. 17. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!