Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy fiu csufol, és néha...

Egy fiu csufol, és néha lökdös! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az iskolában nem egy osztályban járunk, de mindig bolondnak csufol, nem akarok szülőket, tanárokat hivni mert 13 éves vagyok, ugy gondolom megtudom a magam gondjait is oldani, meg ez állandóan csak szekál,.Bejön az osztályunkba és nézd itt a bolond is, vagy mi van te bolond?Elmegyek melette és ez hülye, és ilyen szavakkal illet meg, azért néha megtudok könyebbülni hogy nem látom, mert kisebb vagyok tőle egy évvel vagy2 évvel!És a barátaim szerint tetszek neki, nemhiszem mert ha tetszenék neki nem ilyen szavakat mondana rám, gondolom kicsit kedvesebb lenne.Szokott néha lökdösni vagy hasonlókat csinálni velem, amitől nem lessz bajom, mivel, a legtöbbször csak puszta területeken szokott, ahol tudom nem esik bajom, de akkor is nekem ez egy kicsit kiakasztó.Félek hogy röhög a hátam mögött engemet, a salyát osztálytársaimmal vagy más emberekkel, nem szeretném de ha beszólok neki őis vissza szól.Ez egy kicsit elég bonyolult szerintem, de remélem megtudnám kapni rá a választ, és előre is kösznöm aki megválaszolja!
2017. máj. 22. 18:22
 1/3 Apothecarian válasza:

Szia, ha magadnak szeretnéd megoldani a dolgot, akkor lehet, hogy az osztálytársaid segítségét kellene kérned, hogy egyik alkalommal, amikor szekálni kezd, akkor álljanak ki melletted, mondják azt, hogy a barátjuk vagy és szálljon le rólad. Esetleg a te osztályodbeli fiúk is segíthetnének, bár tudom, hogy ebben a korban ez nem biztos hogy könnyen megy. Én mondjuk általánosban mindig megvédtem a "mieinket", a mi osztályunkba járó lányokat és bárkit akit más osztálybeli gyerekek bántani akartak. Mert mit képzel az illető? Azt gondoltam, hogy ők az én osztályomba járnak, hozzánk tartoznak, ki kell állnom értük. Szóval esetleg az lenne jó, ha egységesen lépnétek fel ellene.


Ha pedig nem megy, akkor igenis nem árt megmondani otthon a szülőknek, nagyobb testvérnek vagy az osztályfőnöknek/tanárnak, hogy az a fiú nem hagy békén, lökdös.Nem vagy köteles eltűrni senkitől a sértegetést, bántalmazást, legyen az bármilyen "kicsi" dolog is. Hiszen hiába nem lesz bajod, de igenis rosszul esik és nem úgy van, hogy azért mert valaki nagyobb meg erősebb azért már bánthatja, szekálhatja a kisebbet. Egyáltalán nem égő szólni e miatt egy felnőttnek.

2017. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, az osztálytársaim tudják hogy szekál, vannak emberek akikkel leszóljuk, nem szeretnék szólni a szüleimnek, mivel jóba vannak vele, nem szeretnék azért tőlük segitséget kérni, szivesen fel ajánlotta a testvérem hogy segit megoldani, hogy rászóljon vagy valamI.De ha jóba van a családommal és a testvéremmel, szerintem nem leszólásból csinálja, csak egy kicsit már aggaszt ez a dolog, csak rá szeretnék jönni miért hiv bolondnak mikor még nem is ismer szinte.. :/
2017. máj. 24. 17:02
 3/3 Apothecarian válasza:
Elnézést, hogy sokáig nem írtam, remélem azóta már meg is oldódott, de ha mégsem, akkor szerintem hagyd figyelmen kívül. A családodnak pedig inkább a te pártodon lenne illendő állni egy idegennel szemben. Na mindegy, remélem megoldódott!
2017. aug. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!