Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha nem megyek a munkaügyi...

Ha nem megyek a munkaügyi központba akkor csak egyszerűen megszüntetik a FHT-t vagy vissza kell valamennyit fizetnem?

Figyelt kérdés

Kapok aktív korúak ellátását de ehhez 3 havonta meg kell jelennem. Már legutóbb mondta az ügyintéző hogy ki fog közvetíteni valahova de én most napi bejelentéssel dolgozok és ez így jó nekem mert jól fizet és helyben van.

Inkább ne kapjak segélyt csak ne kelljen a városban dolgoznom.


2017. máj. 23. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedvező esetben a munkaügy jelzi az önkormányzat felé azt hogy megszűnt a regisztrációd és nem vagy jogosult további ellátásra. Majd kedvező esetben külön a szociális osztályról is felkeresnek egyeztetés céljából hogy igazold a tényt. Ebben az esetben ahogy megkapod a határozatot, benne lesz hogy nem vagy jogosult ellátásra, és azt meg is szüntetik.


Nem kedvező esetben amikor szar a kommunikáció a hivatalok között akkor előfordulhat hogy nem jelez a munkaügy és az önkormányzat nem értesül róla hogy te nem vagy jogosult ellátásra. Ilyenkor a nem jogosult időszakra kapott ellátást vissza kell fizetned. Pont ezért a saját érdeked hogy bemenj a hivatalba és elintézd hogy szüntessék meg ők az ellátást.


A jogosan kapott ellátást amíg regisztrált munkanélküli voltál azt semmilyen formában nem kérhetik és nem is kérik vissza.

2017. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezt nem az önkormányzat adja hanem a kormányhivatal szociális osztálya.

Nekem a munkaügyitől csak igazolás kellett hogy munkanélküli vagyok.

2017. máj. 23. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha napi bejelentésen vagy, akkor ez meghosszabbítja az ellátást. Amúgy legalább hívd fel őket és mondd el ezt nekik.
2017. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tökmindegy hogy ki adja. Ha nem értesülnek arról hogy nem vagy jogosult és tovább kapod a pénzt, akkor mindent vissza kell fizetned amióta nem vagy jogosult rá. A te érdeked hogy ezt elintézd, mert ami nem jár azt nem használhatod fel és vissza is fogják kérni.
2017. máj. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!