Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor kaphatok tiszta erkölcsi...

Mikor kaphatok tiszta erkölcsi bizonyítványt?

Figyelt kérdés
2012-ben egy év felfüggesztettet kaptam sikkasztásért (munkahelyi lopás kollégákkal). Rólam annyit tudni kell, hogy se előtte és utána nem csináltam ekkora hülyeséget. Most váltok munkahelyet, de ahova szeretnék menni, erkölcsi bizonyítványt kellett igényelnem. Ideges vagyok, mert ezt a régi esetet nem nagyon hirdettem és nem is szeretném, viszont ha jól tudom a próbaidő lejárta után már kaphatok tiszta erkölcsit. Ez tényleg így van?

2017. máj. 30. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

A törvényi mentesítés

100. § (1) E törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

a) elzárás, pénzbüntetés és közérdekű munka esetén az ítélet jogerőre emelkedésének napján,

b) foglalkozástól eltiltás, járművezetéstől eltiltás, kitiltás és sportrendezvények látogatásától való eltiltás esetén az ítélet jogerőre emelkedése napján,

c) kiutasítás esetén a büntetés végrehajtásának befejezése vagy végrehajthatóságának megszűnése napján,

d) felfüggesztett szabadságvesztés esetén a próbaidő leteltének napján,

e) gondatlan vétség miatt kiszabott szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltésének vagy végrehajthatósága megszűnésének napján,

f) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meg nem haladó tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő három év elteltével,

g) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, egy évet meghaladó, de öt évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő öt év elteltével,

h) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, öt évet meghaladó, de tíz évnél nem hosszabb tartamú szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő nyolc év elteltével,

i) szándékos bűncselekmény miatt kiszabott, tíz évet meghaladó tartamú, határozott ideig tartó szabadságvesztés esetén a büntetés kitöltését vagy végrehajthatóságának megszűnését követő tíz év elteltével

2017. máj. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól olvasom, amikor a próbaidő letelt, akkor már mentesültem a bűncselekmény alól, vagyis kaphatok tiszta erkölcsit. Köszi a választ.
2017. máj. 30. 15:35
 3/3 anonim ***** válasza:
igen
2017. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!