Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan jutott be a bombával a...

Hogyan jutott be a bombával a támadó?

Figyelt kérdés
Most 18.-n megyek Green Day koncertre és kicsit aggódom, hogy előfordulhat ugyanaz, mint Manchesterben..van okom a félelemre? Már csak azt sem értem, hogy a bombával hogyan jutott be, vagy az előtérben várt a támadó?
2017. jún. 5. 17:40
 1/1 anonim ***** válasza:
A terroristák nem hiper-szuper bombákat használnak, hanem házilag csinálják őket, kémiai anyagokból többnyire. Ezeket úgy kell elképzelni, hogy egyszerüen időzthetők, akár úgy hogy leteszi valahova és elmegy, vagy úgy hogy öngyilkos merénylő, és a ruházatára/magára rögziti. Már nem azért, de ha már léteznek olyan emberek, akik a határon csempésznek, akkor kétlem hogy egy terroristának gondot okozna bevinni egy bombát egy sima koncertre. A bombák készitésénél a lehető legkissebb méretet akarják elérni, igy egy üreges zászlórúdba/esernyőbe bele lehet csempészni. Ha az illető öngyilkos merénylő, akkor nem számit a méret, csak a lehető legnagyobb pusztitó erő. Az arab emberkék petárdázási mániája miatt sokkal ellenőrzötebbek lettek a rendezvények, és sokkal nehezebb is robbantani. Nehezebb, de megoldható. Ha a bomba ereje nagyon nagy, akkor akár be se kell mennie a koncertre, vagy a tetthelyre, és ahogy te mondod csak megáll valahol a közelbe. Azonban sem én, sem senki nem tudja előre látni, hogy lesz-e még támadás a közeljövőben. Egy ismerősöm szintén ilyen okkal fújta le az utazását, holnaphoz egy héttel utazott volna, de lemondta. Nem vagyok jós, de a félelmed megalapozott, én őszintén szólva valószinü visszamondanám az utat. (Bocs a sok i betűért, de hosszú i nincs a billentyűzeten)
2017. jún. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!