Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 7,5 joule-t meg nem haladó...

7,5 joule-t meg nem haladó légpuskával saját- vagy ismerős telkén patkányt, egeret le szabad lőni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem itt, mert konkrétan egy vadász sem tudott egyértelmű választ adni. 7,5 joule alatt ugye engedélymentes a légpuska használata saját területen, ügyelve arra, hogy a lövedék nem hagyhatja el a telekhatárt. Azt tudom, hogy apróvadazni nem szabad velük, viszont a patkány/egér nem tartozik az apróvad kategóriába, és abba a kártevő kategóriába sem mint pl a seregély amit az arra engedéllyel rendelkezők szezonálisan vagy hogy ritkíthatnak. És most nem az olyan válaszok érdekelnek, hogy úgyse találod el, meg mért kell bántani szegény állatot. Hidd el humánusabb, mint a méreg amitől szép lassan belső vérzésbe belepusztul, vagy a ragasztó amibe beleragad és napokig benne szenved. Szóval szerintetek?

2017. jún. 7. 07:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehet irtani, kártékony állat.
2017. jún. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálam lennének ezek én nem kérdeznék meg senkit, irtanám bárhogy .
2017. jún. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az energiája kisebb gond , az állatok védettek és kínzás ledurrantani a kártevőket . Ez a fő probléma , természetes ellenségek riasztók kellenek ellenük . A patkányt éjjelátós hangtompis légfegyóval én is likvidálnám .
2017. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem szenved nyugotan az ismerőseim a fecskéket szokták vele írtani
2017. jún. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kecske.9000 ***** válasza:

Éjjelátó és beépített hangtompítóssal nyugodtan irthatod, kártevők listáján van.

Én a Gamo Silent Cat légpuskát ajánlom már csak éjjelátó kell rá. Airgun Depoton 260$

2018. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!