Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki elmondaná hogy működik...

Valaki elmondaná hogy működik az ECL nyelvvizsgarendszer?

Figyelt kérdés
nem értem hogy hogyan összesítik a pontokat, hogyan kell meglennie a 60 %-nak, nem értem az egész rendszerét. Ha mondjuk szóbelin teljesítek egy 80%-ot (ami csak a beszélgetés), de még hátra van a magnó, a szövegértés és a levél. Akkor ezek öszesítésével hogyan lesz meg a 60%? Ha azt vesszük alapul hogy 80%osra sikerül a beszéd. Köszi, ha válaszoltok!

2017. jún. 9. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Van a szóbelinek és az írásbelinek is két-két készsége ami 25-25 pontot ér, így 50 pont a szóbeli, 50 az írásbeli. Mindegyik készségen el kell érni minimum a 40%-ot, vagyis 10 pontot a 25-ből.

Az 50 pontból pedig 60%-ot kell elérni, vagyis 30 pontot.

Pl írásbeli kommunikáció 10 pont, olvasott szöveg 20 pont. Hallott szöveg 15 pont, szóbeli kommunikáció 15 pont. Mindenből megvan a minimum 40% és a 60% is.


Azt hiszem így van. :D

A többit nem értem.

Én sem értek hozzá, de próbáltam segíteni. :)

2017. jún. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2017. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2017. jún. 10. 16:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem annó, 14 évesen nyelvvizsgáztam, nekem pont 80% lett a beszédem, a hallás utáni 55%

Nem tudom most is így van e, de 40%ot kell elérni, két pont és bukom az egészet.

2015 áprilisa, szlovák középfok.

16/l

2017. jún. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!