Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem cserél az ELMŰ...

Miért nem cserél az ELMŰ gyors kioldású kismegszakítót lomhára a fogyasztásmérő előtt?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3x20 A csatlakozási teljesítményem van, fogyasztásmérő előtt gyors kioldású kismegszakítóval. Jeleztem az ELMŰ felé, hogy a B-s biztosíték egy trafó miatt leold, ezért szeretnék teljesítmény bővítés NÉLKÜL három lomha kioldásút (a trafó az előtte lévő 3x16A lomha kismegszakítót nem viszi le).

Az ELMŰ válasza az volt, hogy csak teljesítmény bővítést kérhetek, és kérnem is kell, mivel "túlterhelem a hálózatot", ami nyilván való nem igaz...

Kérdésemre, hogy új csatlakozásoknál milyen karakterisztikájú kismegszakítót használnak: "amilyen a szerelőnél van"...

Mi a megoldás? Válaszokat előre is köszönöm!



2017. jún. 12. 14:20
 1/3 anonim válasza:
41%

1.: nem az elmű cserél, hanem alvállalkozó.

2.:durva gyorsan menj be az ügyfélszolgálatra, ugyanis kötbérköteles, mivel C és nem B karakterisztikájú kismegszakítót kell, hogy alkalmazzon!

(ipari fogyasztó esetén meg nki-val szrakodnak)

2017. jún. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
HA a 16-os bírja akkor csak át kell neked kötni egy másik fázisra ezt a 16-ost és akkor jó eséllyel megszűnik a porbléma. A másik fázison lehet hogy nem annyira érzékeny a 20A-es kismegszakító (nagy eltérések lehetnek, akár 5-10 amperes eltérések, főleg ha jó régiek), illetve lehet hogy kevesebb az amper is amivel összeadódik...
2023. márc. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Első vagyok, nem tudom ki pontozott le, de ez mai napig igaz, msz 447-ben konkrétan megtalálható.

GYK is már kezd át menni a szeméttelep kategóriába.

2023. márc. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!