Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire költsek 70 000Ft-ot?

Mire költsek 70 000Ft-ot?

Figyelt kérdés

13 eves lany vagyok.

Mire koltsem a zsebpenzemet? Tul sok mindnet szeretnek.

-uj tablet (akkor az osszes penz erre menne, a regit mar nem hasznalom mert borzalmas lassu)

-uj szemuveg (a szuleim nem vesznek mert tul draga. Es nem is az a baj hogy nem latok vele hanem hogy nem tetszik nekem.)

-kontaklencse (szinten nem veszenek a szuleim mert ott a szemuveg amugy az egyik szemem -0.5os a masik -1es)

Hirtelem ennyi otletem van. Ha esetleg az en korombelieknek van még otlete az javasoljon)

Elore is koszi az ERTELMES valaszokat)



2017. jún. 17. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Több pénzed van, mint a szüleidnek?
2017. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Muszáj elkölteni?Ha igen akkor mindenképp valami hasznosra.
2017. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Evek ota gyujtom... es elszeretnem kolteni. Gondoltam uj telora is de azt most kaptam karacsonyra...jobbat mint amilyet ennyi penzbol tudnek venni
2017. jún. 17. 19:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor szemüveg vagy kontaktlencse.Vagy nincs valami ruha,amit szeretnél magadnak?Nyár van,mehetnél táborba.Ha a szüleid engednek.
2017. jún. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megyek taborba...3ba is
2017. jún. 17. 20:42
 6/7 anonim válasza:
100%

Hát 70 ezer forint nem sok, de egy 13 évesnek, akinek - gondolom - nincs bevétele, illetve nem fog egyhamar visszajönni, annak azért sok. Főleg, ha évekig gyűjtötted. Ennek fényében elköltheted kisebb dolgokra, édességekre, mozira, ruhára, ilyesmikre. Ezeket annyira nem kell átgondolnod, mert nem nagy összegek, de mondjuk így is hamar el tud menni 70 ezer, meglepődnél. Ha meg inkább egy nagy dologra akarod elkölteni az egészet, akkor azt csak úgy tedd meg, ha biztos tudod, mit akarsz. Ha fel kell tenned egy kérdést róla gyakorin, az eléggé az ellenkezőjét mutatja. Ha évekig kellett gyűjtened, akkor én azt mondanám neked, hogy ugyanennyi időre előre gondolkodj. Szóval tedd fel a kérdést: évek múlva sem bánnám meg, hogy erre költöttem? Illetve amikor elkezdtem gyűjteni, vagy a közepe fele mit akartam belőle venni, milyen céllal tartogattam? Ezek a válaszok mutatják meg, hogy valóban szükséged van-e egy bizonyos dologra.


A példákra:

1) A szemüveged mióta van meg? A "nem tetszik" mit takar? Nem kényelmes? Vagy csak nem tetszik, ahogy kinézel benne? Ha egyszer azt a keretet választottad, akkor jól állni biztos jól áll. Innentől kezdve meg nem számít, úgyse te látod, hanem mások, így az nem is érdekes, ráadásul nekik is más-más tetszik. Habár ilyen alacsony dioptriánál tudsz viszonylag olcsón is szemüveget venni. (Pl. az én 8,5-ös szememre 100 ezer körül van egy szemüveg normális súlyú és vastagságú lencsével.)

2) Kontaktlencse: régóta szeretnél már? Azt mindenképp megteheted, hogy kipróbálod egy hónapig. Az minimális elkötelezettség és költség, és meg is látod, hogy tényleg tetszik-e, tényleg ez-e az, amit szeretnél. Ha kiderül, hogy tényleg szeretnéd, akkor nyilván új szemüveget ne vegyél és úgy egy ideig elég lesz a pénz a lencsékre. A feles dioptria igazából annyira semmi, hogy én megpróbálnám azt is, hogy csak az egyes szememre teszek lencsét, hogy feleannyiba kerüljön, de ezt te ne csináld, mert fiatal vagy hozzá, hogy a szemeddel kísérletezgess. (Nekem most is pl. olyan a lencsém, hogy felessel kevesebb, mint kéne, de szinte észre se veszem.) A kontaktlencse azért is jó, mert ha szokott romlani a szemed, akkor hamar lehet hozzá frissíteni a dioptriát, illetve mindegy, milyen magas dioptria kell, úgyis ugyanannyiba kerül.

3) Tablet: tényleg szükséged van rá? Ezt a szöveget is gondolom, telefonról írtad, az ékezetek hiánya miatt. Szóval tényleg szükséged van még a mellett egy tabletre is? Mindenestre a mostani tableted régebben gyors volt, és nincs semmi hardveres baja, én mindenképp megpróbálnék szoftveresen segíteni neki, hogy gyorsabb legyen. Pl. újratenni próbáltad már?


Nem vagyok korodbeli, illetve ötletet sem lehet így vaktában adni egy idegennek. Mindenkinek más a fontos. Én annyi idős koromban biztos egy jó teniszütőt vettem volna belőle, vagy teniszcipőt, -ruhát. Vagy digitális rajztáblát. Kinek mi a hobbija... Esetleg elkölthetnéd valamilyen nyelvtanfolyamra, ha érdekel. Ez hosszú távon is kifizetődik. Vagy egyéb tanfolyamra/sportolásra, ami érdekel.


Remélem, elég kimerítő volt a válaszom.

2017. jún. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hu koszi kedves 6os, sokat segitettel
2017. jún. 18. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!