Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy postai...

Mit jelent az hogy postai utánvét?

Figyelt kérdés
Az, hogy van például egy eladó termékem, eladóm egy vevőnek, neki megérkezik, kifizeti az árut és a posta költséget és a postás amit ő kifizetett pénz nekem visszahozza?
2017. jún. 18. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Lényegében igen, ez az. Technikájában nem, de ez mellékes.

Úgy kell megszabni az árat, hogy vagy beépíted az eladási árba a postaköltséget, vagy azt külön hozzácsapod, de egyértelműen jelzed, hogy ez még hozzáadódik az árhoz.

2017. jún. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, de annyi a bibi, hogy feladáskor neked kell kicsengetned a postaköltséget és az utánvétkezelést. Ez 2-3 ezer forintos befektetést jelent.
2017. jún. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

régebben volt olyan lehetőség is, hogy nem kellett fizetned semmit utánvétnél, minden a címzettre volt terhelve.

ez jóval drágább volt, ezért is vállalta a posta a kockázatot hogy ha nem veszik át a csomagot, akkor nem bukod el a szállítási és kezelési költséget.

nem tudom hogy ez van e még.

ha rendelek valamit akkor vagy futárral, vagy pik-pak pont, vagy csomagautomata.

ha meg utánvéttel feladok valamit, akkor csak futárral.

postában sokat csalódtam anno, és szerintem drága is lett a többihez képest.

2017. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (:
2017. jún. 18. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!