Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elérni a saját...

Hogyan tudom elérni a saját személyi igazolvány számom (6 szám-4betű) akárhol neten?

Figyelt kérdés
Rövid sztori. Tegnap hívott a bank mert áruhitelt szeretnèk igènybe venni, viszont az adatokhoz szüksèges ugye a szemèlyi szám is. A gond az hogy valószínűleg elhagytam. Több helyre is beírtam online mint pld.: Telenor, Budapest bank. Innen valahonnan elèrhető a Google Chrome-al? Egyszerűbb tudom bemenni ès újat igènyelni viszont a munkahelyem miatt nincs időm. Tegnap voltam de sorszámot nem kaptam olyan sokan voltak. Ma megint fog hívni a bank ès szeretnèm valahogy bediktálni a az.számot mert egy hónap múlva se fog megèrkezni amit megrendeltem.
2017. jún. 22. 05:58
 1/3 2*Sü ***** válasza:

> Hogyan tudom elèrni a saját szemèlyi igazolvány számom (6 szám-4betű) akárhol neten?


Sehol. Ez nem személyes adat.


> viszont az adatokhoz szüksèges ugye a szemèlyi szám is


Itt megjegyezném, hogy a személyi igazolvány szám és a személyi szám nem ugyanaz. A személyi igazolvány szám – új személyik esetén – 6 szám + 2 betű formátumú. A személyi szám, meg férfiak esetén 1-es, nők esetén 2-es kezdetű, majd jön hat számjegy, ami a születési év, hónap, napból áll, év esetén csak az utolsó két számjegy, a hónap, nap vezető nullákkal, majd ezt követi egy 4 számjegyű sorszám.


> A gond az hogy valószínűleg elhagytam.


Akkor elsőként irány egy kormányablak, és csináltass új személyit. (Persze ehhez igazolnod kell, hogy ki vagy.) Már csak azért is, mert ha valóban elhagytad a személyidet, akkor úgyis új személyit fogsz kapni, aminek más lesz a sorszáma.


> Egyszerűbb tudom bemenni ès újat igènyelni viszont a munkahelyem miatt nincs időm.


Akkor az áruhitel sem sürgős.


> Ma megint fog hívni a bank ès szeretnèm valahogy bediktálni a az.számot mert egy hónap múlva se fog megèrkezni amit megrendeltem.


Ja, csak nem fogod tudni semmivel igazolni, hogy régen valóban ez volt a személyi igazolván számod. Ebből még lehet probléma.

2017. jún. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Akkor elsőként irány egy kormányablak, és csináltass új személyit. (Persze ehhez igazolnod kell, hogy ki vagy.) Már csak azért is, mert ha valóban elhagytad a személyidet, akkor úgyis új személyit fogsz kapni, aminek más lesz a sorszáma.


Ezt megértem mert ha tényleg sikerülne megszereznem akár google mentett adatok által a személyi igazolvány számot, az új már valószinüleg nem ez lenne.


Akkor az áruhitel sem sürgős.


Annyira nem hogy amit most szeretnék rendelni az 200 ezer helyett, csak 4 napig 120 ezer. Kicsit se mind1.


Köszönöm a semmit. A kioktatást megkaptam viszont, a kérdésemre a választ nem. Valami olyasmi választ vártam hogy van olyan weboldal ahol nyilvántartva vagyok, vagy próbáljak olyan oldalt keresni ahol már 1X beirtam ezt az adatot és talán a google automatikusan "kidobja/kitölti" ugyan azt a mezőtr ahova már egyszer megadtam ezt az adatot.

2017. jún. 22. 17:59
 3/3 2*Sü ***** válasza:

> Ezt megértem mert ha tényleg sikerülne megszereznem akár google mentett adatok által a személyi igazolvány számot, az új már valószinüleg nem ez lenne.


Ez még esélyes lehetne, feltéve, ha volt olyan űrlap, aminél elmentetted. De ez valószínűtlen. Esetleg még egyéb hivatalos iratok között rálelhetsz, csak ugye az a probléma, hogy valójában az a személyi igazolvány már nincs nálad, így hamis adatokkal töltenéd ki az áruhitelt. Ha ebből gond van, akkor tulajdonképpen szerződést szegtél, és olyan extra díjakat vernek rád, hogy csak pislogsz.


> Annyira nem hogy amit most szeretnék rendelni az 200 ezer helyett, csak 4 napig 120 ezer. Kicsit se mind1.


De ha annyira sürgős lenne, akkor lenne időd a kormányablakot is felkeresni, amire azt írtad, hogy nincs rá időd. Oké, értem én, de ha az ember akarja, akkor azért legtöbb munkahelyen meg tudja oldani. Ha nem, akkor az áruhitel azért nem sürgős, mert nem tudod felvenni. Nem azért, mert nem akarod, hanem mert nem tudod.


(Illetve bele lehet menni abba a vitába, hogy mi az a 120/200 ezer forintba kerülő valami, ami nélkül ne lehetne élni fél évig, de oké, ez a te döntésed. De ha esetleg mégsem sikerülne élned ezzel az akcióval, akkor annyival nyugtathatod magad, hogy eddig is nyugodtan éltél nélküle.)


> Köszönöm a semmit.


Elnézést, ez nem rajtam múlik. Nem rajtam múlik, hogy nincs meg a személyid. Nem rajtam múlik, hogy egy áruhitelt a valóságnak megfelelő adatokkal kell kitölteni. Nem rajtam múlik, hogy nincs olyan központi nyilvántartás, amiből valakinek a személyi igazolvány száma lekérdezhető. Nem rajtam múlik, hogy ha nem tudsz időt szánni a kormányablak felkeresésére. A válasz korrekt. Hogy nem tetszik, azt értem, de ezért nem én vagyok a hibás.


> A kioktatást megkaptam viszont, a kérdésemre a választ nem.


Nem szántam kioktatásnak. Leírtam objektíven, hogy mi a tényállás. A kérdésedre meg kaptál választ. Sehogy nem tudod elérni, hogy megtudd a saját személyi igazolvány számodat. Erre nincs szolgáltatás, mert visszaélések lennének belőle. A saját személyi igazolvány számát meg mindenki tudja. Egyetlen lehetséges megoldás van, ha nálad valahol fel van írva. De ha így lenne és tudnál róla, nem tetted volna fel a kérdést. Ergo a válasz továbbra is az, hogy ha fejre állsz, akkor sem tudod elérni a neten a személyi igazolvány számodat.


> Valami olyasmi választ vártam hogy van olyan weboldal ahol nyilvántartva vagyok


De értsd meg, nincs ilyen publikus nyilvántartás. Miért nincs? Te például egy áruhitelt akarsz felvenni. Kitöltheted ezt az űrlapot mondjuk a szomszéd adataival is. De van egy adat, amit te tudsz csak, az a személyi igazolványod száma. Ha csak úgy le lehetne kérni név, esetleg egyéb adatok alapján ezt valahonnan, akkor simán fel tudnál venni áruhitelt a szomszéd nevére.


Nota bene jobb helyeken offline el is fogják kérni a személyidet, hogy ellenőrizzék, hogy valóban az annak megfelelő adatokat írtad-e be. Online megoldásnál meg sokszor kérni szokták a személyi igazolványt beszkennelve.


> vagy próbáljak olyan oldalt keresni ahol már 1X beirtam ezt az adatot és talán a google automatikusan "kidobja/kitölti" ugyan azt a mezőtr ahova már egyszer megadtam ezt az adatot


Elvileg ebben még lehetne ráció, csak megint jobb helyeken az ilyen mezőnél meg van adva, hogy ne kerüljön a beviteli mező az előzmények közé. De a fent már pedzegetett okok miatt ezt erősen ellenjavallnám. De te tudsz ilyen oldalról, ahol megadtad a személyi igazolvány számodat? Ha tudsz, gondolom már megpróbáltad felkeresni. Felajánlotta ugyanannál a beviteli mezőnél az automatikus kiegészítés a számodat? Gondolom nem, mert nem tetted volna fel a kérdést. Tehát ezt az utat azt hiszem kizárhatjuk.


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Amit még esetleg meg lehet próbálni azon kívül, hogy gyorsított eljárásban kiváltod az új személyidet:


1. A személyi igazolvány kiváltása ma már nem kötelező. Ha van jogosítványod, az is alkalmas az azonosításra. A törvények alapján minden szolgáltatónak, cégnek el kell fogadnia a jogosítvány számát, ha jogosult és megköveteli ennek az adatnak a kezelését.


2. Keresni kell valakit, aki helyetted veszi fel az áruhitelt. (Rokon, jó barát.) Ez is működhet.


De a személyi igazolvány számodat nem fogod csak úgy megszerezni. Ha az én személyi igazolványom száma kellene, akkor is gondban lennék, úgy, hogy egyrészt programozó vagyok, másrészt tudom milyen oldalakon intéztem ügyet az elmúlt években. De így is eléggé esélytelen, hogy felleljem. A te böngészési, ügyintézési előzményeidről még kevesebbet tudunk. Aligha fog itt valaki más választ adni, mint amit én. Sajnos ez van.

2017. jún. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!