Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy rám ennyire...

Miért van az, hogy rám ennyire rám szállnak munkahelyen?

Figyelt kérdés

Eddig két munkahelyem is volt. Az elsőn a főnök többször úgy tett, hogy "tudod, nálunk érdemi munkát is kell végezni", meg hogy "ígéretekkel nálunk már tele a padlás", majd ünnepek előtt kirúgtak. A mostani munkahelyemen néha reggel kések 3-4 percet mert a busz olykor úgy érkezik be. A főnök behívott az irodájába és hosszasan mondta: "Az a baj, hogy ez itt ugye egy munkahely, mindenki árgus szemekkel figyeli a munkaidődet. Ha neked 7:30-ra van leírva a kezdés, akkor az 7:30 legyen és ne 7:33 vagy 34. A távozás pedig nem 15:55, hanem tényleg 16:00 legyen. Valamelyik nap tárgyalás volt, az egyik kolléganő 36 percet késett, emiatt ennyit csúszott az egész. De neki senki nem szólt, teljesen természetesen és diszkréten kezelték, majd mintha mi se történt volna, elkezdték. Azután volt még egy tárgyalás, engem szinte sürgettek mint a nem tudom mit, hogy "Hol vagy már?! Hát mindjárt kezdeni kell!!" Amikor meg sok volt, akkor meg az egyik vezető úgy tett nekem, hogy "Majd bejön hétvégén is. Fiatal, se kutyája, se macskája, kitelik az idejéből." Ezeket csak velem merik megtenni? Vagy azért kapom ezt, mert én vagyok szinte a legfiatalabb? Másnak is mondtak már hasonlókat?

23/F



2017. jún. 25. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:

A pontosság érthető - a csajoknak/nőknek máshol is elnézik, ebbe nyugodtan törődj bele szerintem.

Az a hétvégi szöveg pedig megy mindenhol, pl. nálunk is. Én ezekre vissza szoktam szólni, mert nem nagyon kell félteni a jelenlegi munkahelyemet. Szóval attól függően, hogy ki mondja a válaszok a "meg ha így folytatom nem is lesz, úgyhogy kell a hétvége" verziótól a "majd te bejössz öreg, neked már úgysem kell hajtani a nőket"-ig szokott terjedni.


31F

2017. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol ez van,mindegy hova mész..sehol nem a munkával van a baj, hanem az "emberi" részével.
2017. jún. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Első, nekem épp azt szokták mondani, hogy mivel nincs családom és most párkapcsolatom sem, ezért én vállaljam a hétvégéket és a túlórákat a családosok helyett. Persze, értem benne a logikát, de sokszor nem érzem igazságosnak.

28/n

2017. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 - igen, pontosan így ahogy írod, és erre szokott a válaszom az lenni, hogyha nem hagynak időt keresgélni, akkor nem is lesz, úgyhogy kell a hétvége, mert mások is akkor érnek rá erre a párkeresés nevű dologra elsősorban. :)

Gondolom ha randevút szervezel valakivel, akkor Nálad is elsősorban a péntek-szombat-vasárnap hármas jön szóba.

2017. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Velem is kekeckedtek hasonlóan reggeli időpontokkal. Egy Szabolcs megyei általános iskolában voltam rendszergazda 19,5 évesen. Az igazgató volt a főnököm. Valami olyasmit mondott, hogy "A reggel 8 az 8:00 legyen, ne pedig 8:07." Már nem tudom hogy hogy, de kicsúszott a számon, hogy "Itt én nem szívműtétet végzek meg nem orvos vagyok, hogy percenként múljanak rajtam dolgok, hanem ez csak egy szar iskola, felrakok vagy két Windowst azt' jól van...". Másfél hetet dolgoztam ott, erre az igazgató valami irgalmatlanul kikelt magából, majd ordítva az aula közepén azt mondta: "URAM, JÖJJÖN VELEM DE AZONNAL!!!!!!". Majd a titkárságon ő maga kereste ki a szerződésemet és tépte ketté a szemem előtt. Még most is majd' szívbajt kapok ha eszembe jut.
2017. aug. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az igen! Xd

Ahogy végigolvastam a választ azt hittem menten lemegyek hídba... Hát ha ez igaz, én nem is tudok erre mit mondani. Tátott szemmel-szájjal csak a fejemet forgatom... 19 évesen honnan veszel ekkora bátorságot hogy kimondd a saját felettesednek, hogy mennyire szar a munkahelyed?

2017. aug. 7. 03:02
 7/8 anonim ***** válasza:
5-ös, te nem semmi legényke vagy. :D (Már persze ha mindez igaz és fiú vagy)
2017. aug. 7. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-nek: ha te mindezt így mondtad ki, megérdemelted. Rendes ember nem szarik oda ahonnan enni kap.
2017. aug. 7. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!