Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én 12 éves vagyok, de semmi...

Én 12 éves vagyok, de semmi olyan filmet nem ismerek amit meg tudnék nézni. Tudtok esetleg fimet? (ne legyen légyszi horror film)

Figyelt kérdés
2017. jún. 26. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Ördög jobb és bal keze
2017. jún. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kössz, tudsz olyat is ami nem Bud Spencer?

(abból már mindet láttam)

2017. jún. 26. 11:52
 3/7 2*Sü ***** válasza:

Filmes toplisták:


[link]

[link]


Azért akad jó pár film, ami 12-es, vagy 6-os korhatáros besorolás alatt áll.

2017. jún. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hú köszi megnézem biztos sok jó van benne
2017. jún. 26. 12:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Amúgy neked melyik film tettszett nagyon?
2017. jún. 26. 12:14
 6/7 2*Sü ***** válasza:

Saját toplistát nem írok le.


Egyrészt mert rengeteg időbe telne, mire összegyűjteném, milyen filmeket láttam, és hogyan rangsoroljam őket. Kicsit értelmetlen is lenne, mert egy-egy filmnek egészen más erényei és hibái lehetnek. Az egyik látványos, szórakoztató, vicces, de nem túl elgondolkodtató. A másik mély filozófiai gondolatokat hordoz, amik egy életre hatással lehetnek az emberre, de ez természetesen kevésbé szórakoztató. A húslevesnek, meg a csokitortának is megvan a maga helye, elég hülye ötlet megmondani, melyik a jobb.


Másrészt azért sem lenne értelme leírni, mert más az értékrendem, világképem, érdeklődési köröm, életkorom, úgy alapvetően a személyiségem. Nem sokra mennél azzal, hogy nekem mi tetszik és mi nem, mert igen valószínű, hogy a filmek feléről egészen más véleménnyel lennél, mint én.


Most a port.hu-s toplistáról azért végigmegyek az első 20 filmen, már amit láttam és van hozzáfűznivalóm:

- A remény rabjai – Kissé túlértékelt, de értékes film, érdemes megnézni.

- Forrest Gump – Személyes okok miatt nekem nem volt benne annyi érték, de érdemes megnézni.

- Stephen King: Halálsoron – Talán inkább pár évvel később nézd meg.

- Vissza a jövőbe – Nem tudom egy mai 12 évesnek üt-e akkorát a film, mint a mi korosztályunknak, akiknek ez a film tizenévesen volt újdonság. Mindenesetre jó sci-fi vígjáték.

- Terminátor 2. - Az ítélet napja – Itt kérdés, hogy a lelki világodnak megfelel-e (hiszen a horrort nagyon kerülnéd, és bár ez nem horror, de nem is túl vidám film)

- Életrevalók – Remek film, érdemes megnézni, de bizonyos mélységeihez szerintem magasabb életkor kell.

- A Keresztapa – Láttam, de nem vagyok rajongója

- Gran Torino – Szerintem zseniális film. De talán ezzel is érdemes várni pár évet, mert az igazi mélysége csak némi politikai, társadalmi problémák megértésén keresztül látható, illetve nem árt ismerni Clint Eastwood előző filmjeit sem hozzá.

- Holt költők társasága – Lelkesítő film. Szinte már giccsesen az, de ezen ne akadjunk fenn. Tipikusan az a film, amit iskolában is vetítenek itt-ott.

- Hetedik – Ne nézd meg. Csak ha elmúltál 18 és megszeretted a horrort. De akkor viszont kötelező darab.

- A tanú – Megint csak az tudja igazán értékelni a filmet, aki ismeri a korszak politikai viszonyait. Anélkül is élvezhető persze, de szerintem sokkal inkább felnőtt poénok vannak benne.

- Amerikai história X – Később, később…

- Gladiátor – Megnézésre érdemes.

- A rettenthetetlen – Szintén megnézésre érdemes. Sokan szeretik, nekem vannak benne történetvezetési hibák, ami miatt kevésbé, de ez is hősies film.

- Volt egyszer egy Vadnyugat – Kötelező darab. Szerintem 12 évesen sem árt meg.


~ ~ ~


- A bakancslista – Nézd meg.

- Ponyvaregény - Pulp Fiction – durva film, 18+, de filmtörténeti alkotás.

- Harcosok klubja – szintén 18+, de muszáj látni.

- Az ördög ügyvédje - Szórakoztató is, tanulságos is.

- Száll a kakukk fészkére – Ezt is melegen ajánlom.

- Eredet – Érdekes témát boncolgat és igen látványos. Kissé túlhype-olt, de lehet nem teljesen ok nélkül.

- A mások élete – Történelmi, politikai film, de ha érdekel a téma, akkor melegen ajánlott.

- Hair – Lázadó korosztálynak erősen ajánlott. :-)

- Amerikai szépség – Fontos film, bár a mélyén erős politikai kritikával.

- Pillangó-hatás – Lehet ez is pár évvel később nézendő, de emlékezetes film marad.

- Tizenkét dühös ember – Zseniális film.


~ ~ ~


Azt gondolom, hogy a vígjáték kategóriában a 16+ filmek is bevállalhatók. Bár nem tudom… Általában ezek azért kapnak ilyen besorolást, mert káromkodás, vagy valamilyen szexuális van bennük, nem tudom, hogy ez neked mennyire problémás, vagy a szüleid szerint mennyire problémás. Meg nem ismerjük, hogy milyen témakörben milyen érettséggel rendelkezel, mondjuk mennyire fog szórakoztatni téged egy történelmi, politikai tartalmú szatíra, mennyire tudod értékelni 12 éves fejjel. Tehát azért a fenti „érdemes megnézni” megjegyzéseket vesd azért össze a korhatárral.

2017. jún. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ok nagyon köszi nagyon jól összefoglaltad
2017. jún. 28. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!