Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elveszítettem a lakcímkártyáma...

Elveszítettem a lakcímkártyámat. Diákmunkához is kéne már a héten, mível kérik. Hol lehet kérni újat és mennyi idő vagy macera megszerezni?

Figyelt kérdés
2017. jún. 29. 18:26
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Itt elolvashatod: [link]

Olyan okmányirodában, kormányablakban, ahol ki tudják nyomtatni, azonnal átvehető. (A többség ilyen.)


Annyit tudnod kell, hogy csak a területileg illetékes helyen intézheted.

Itt, a lap alján beírható a lakhelyed szerinti településnév, Budapesten kerületet is kell választani, és megjelennek az illetékes okmányirodák, kormányablakok: [link] A találati listában szereplő hely(ek)re kattintva, részletes adatokat találsz: ügyfélfogadái idő, elérhetőség, intézhető ügytípusok, stb.


Manapság kivárható szokott lenni a sorszámhúzásos ügyintézés is, de ha van ügyfélkapu regisztrációd, akkor akár most is foglalhatsz időpontot; általában van szabad időpont, másnapra.

Ha nincs ügyfélkapu regisztrációd, ha odamész, akkor érdemes csináltatni, ingyenes. A fiamat évek óta győzködtem, feleslegesnek tartotta, néhány hónapja azért csináltatott. Ezalatt két olyan ügye is volt, aminél hasznára volt. Messze nem csak időpontfoglalásra alkalmas, és arra sem csak az okmányirodában, kormányablakban. Már azért megéri, mert minden lejáró okmányról (személyi, jogsi, forgalmi stb.) 2 hónappal, majd 1 hónappal előbb értesítést küldenek, nem lehet elfelejteni.

2017. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!