Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet személyiségromboló...

Lehet személyiségromboló hatása a World Of Warcraft mmorpg-nek? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Problémám a következö, van egy 39 éves bátyám, évek óta építkezéseken dolgozik mint egyszerü melós. A munkatársai is a társadalom alsóbb rétegeiböl kerülnek ki, börtönviseltek, lepukkant cigányok stb. tehát már alapból nem jó a hétköznapi társasága sem, de ha hazajön meló után 16-17 órától leül a számítógép elé és este 22-23 óráig csak a WOW-ot tolja. És így megy ez már lassan 10 éve! Drogokat nem használ, nem alkoholfüggö viszont dohányzik. Az utóbbi idökben elég agresszív lett, normálisan tárgyalni nem lehet vele szinte egyszerü hétköznapi vitákat kéoes lenne verekeddésig vinni itthon ha úgy látja nem neki van igaza, legutóbb anyámmal vitatkoztunk társadalmi kérdéseken az elöszobában erre kijött a szobájából és rámparancsolt, hogy kussoljak be majd nekem esett mint egy barom állat! Csak néztem mert ilyet még az életben nem láttam, hogy valaki úgy akarjon megverni kívülállóként, egy vitatkozó embert hogy a vitában az ö személye fel sem merült és mindez családon belül. Megmondom, öszintén én a mértéktelen WOW-ozásra gyanakszom, mert egy ilyen horror játék elött üldögélni napi 4-5 órákat éveken keresztül az, kötve hiszem, hogy nem okoz elöbb vagy utóbb mentális problémákat. Külön örülnék esetleg egy szakember véleményének! Szóval szerintetek mentális zavarokat okozhat-e a mértéktelen WOW-ozás? És ha igen mit lehetne tenni az ellen, hogy most már ne játssza még akkor sem ha gyakorlatilag WOW függö?

2017. júl. 5. 20:41
 1/1 anonim válasza:
Teljes mértékben alkalmas a WoW mentális leépülést okozni. A leírtak azon része, hogy 4-5órákat játszik a bátyád, az aranyos, én mikor wow függő voltam, csak a munkanapokon 7-8órát toltam le, már amikor volt épp munkám, amúgy 14-17 óra volt az átlag. másfél év alatt beletettem 4800 órát a játékba, ezt egy az egyben úgy kell elképzelni, hogy 11-13 óra között kelés, ágyból a gép elé, majd hajnali 3-4-5 körül vissza az ágyba aludni. Értelemszerűen senkivel nem éreztem szükségét beszélni játék közben, a wow minden létező igényemet kielégítette, hiszen a nagyon komoly elért dolgok miatt annyi elismerést kaptam 1-1 héten, mint évente sem a valóságban. Én még csak nemis fizetős, eredeti szerveren toltam, hanem a nagy magyar privát szerón, tehát az ottani és akkori 4ezer emberen kívül nem sok mindenkit érdekelt, hogy mit értem el a játékban. Most az olyan dolgok, hogy villanyszámlában mennyi volt a dolog és egy átlag órabérrel számolva mennyi mindent buktam a másfél év alatt említésre sem méltók. Egy wow függőt, akárcsak egy szerencsejáték vagy drogfüggőt nem igazán lehet "lehozni a szerről", hiszen a játékban minden olyan pozitív élményt megtalál, amit a valóságban nem. A játékban nem egy proli melós vagy, aki éhbérért gürcöl naphosszat zéró megbecsüléssel és csöves kollegák mellett, hanem odab*szós paladin vagy mondjuk, aki pvp-ben mindenkit szájbaver és a játékbeli főváros főterén elismerő szavakkal bombáznak a gear-ed láttán. Engem az mentett meg anno, hogy már érezve a játék hatását menekülni akartam a magam módján a játékból és készpénzért akartam eladni az accomat, hogy szabaduljak tőle és legalább valamennyi visszajöjjön a soksok munkámból. Nem ragozom, a lényeg, hogy ellopták az accot, majd legálba továbbadták, így fél óra alatt szűnt meg az egész addigi dolog. Természetesen a 4800 órányi meló befektetése után eszem ágában sem volt újat kezdeni és újra kezdeni, aztán pár hónap alatt lecsengett az érzelmi része a dolognak. Mondjuk a mai napig nem tudok létező jobb játékot mondani, de egyben gonoszabbat sem. Én békés természetű vagyok, nem vertem szét a házat, mikor elbuktam az accot, szóval nem igazán tanácsolom, hogy a bátyád accountját vagy karaktereit töröld/eladd stb. lehet, hogy nem lenne jó vége. 39 évesen félek, hogy nem igazán vam már különösebb motiváció és cél az életében, lemondott arról, hogy a valóságban nagy dolgokat vigyen véghez. Ha egyedül, magának, saját élettérben finanszírozná az életvitelét, akkor nem lenne gond, itt az a baj, hogy ezzel akkor úgy néz ki, mások életét keseríti meg. Nem könnyű ebből kiutat találni, jó lenne ha mással, valami casual-abb játékkal tolná. Én pl a dota2-t és a csgo-t ajánlom, mert többezer órával sem leszel előrébb, mint aki múlt héten kezdte, minden meccs a nulláról indul.
2017. júl. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!