Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy fagyizóban mi az eladó...

Egy fagyizóban mi az eladó feladata?

Figyelt kérdés
A kasszázás h működik egy fagyizóban? Ugye nem kell tudni fejbőé vissza adni? Diszkalkúliás vagyok és fejből nem tudnám kiszámolni de ha a gép kiszámolja nekem ugy akkor jó.. de ugy vettem észre a fagyizókban nagyon hamar vissza adnak,nem akarok szeremcsétlennek tünni... vagy inkább diszkalkuliásként mondjak is le erről? Az a baj más lehetőség nincs :/nem találok semmit csak eladói munkákat :/
2017. júl. 6. 17:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne is reménykedj.

Még akkor is nehéz lenne a dolgod, ha pontosan beütöd a pénztárgépbe a vásárlást, a kapott pénzt, s a gép kiírja a visszajáró összeget is. Gyorsan ki tudod kotorni a kasszából a bankjegyeket és érméket?

És gyakori az is, amikor a vevő menet közben változtat, s végül nem annyi pénzt kapsz kézhez, amit beütöttél, s az eltérést fejben kell kiszámolnod, s gyorsan.

De ha olyan pultban állsz, ahol csak fagyit lehet kapni, nincs is kassza. S itt is gyakori az, hogy menet közben változik a rendelés, s a kapott pénz. Bele fogsz zavarodni.

Ahol gép nem segíti a fizetési folyamatot, a gyakorlott pénztárosok más módon számolnak, mint ahogyan az iskolában tanítják. Pl. ha valami 95 forint, akkor a fejükben nem az fut, hogy kétszer kilencven, meg kétszer öt, hanem csak annyi, hogy kétszázból tíz. És sok hasonló apró trükkök, amelyek könnyítik a számolást.

2017. júl. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!