Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van, hogy sokkal nagyobb...

Miért van, hogy sokkal nagyobbnak tűnik a súlyom látszatra, mint amennyi a tényleges tömegem?

Figyelt kérdés
165 cm és 50 kg vagyok, de legalább 55-60 kg-nak simán kinézek. Hogy történhet ez?
2017. júl. 7. 07:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A tömeg és súly közbeszédben keverhető, de nem így. Na mindegy.

Az lehet az oka, hogy nem izmos vagy, az optikai plusz víz vagy inkább zsír. Ezért írom én is minden fogyókúrás válaszomnál, hogy centiméterben mérjük a súlycsökkenést, nem kilogrammban.

2017. júl. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én meg kinézek 80kg-nak kb és vagyok 93kg... erős a csontozatom
2017. júl. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:

#2: Itt egy röntgenkép egy un. erős csontozatú emberről: [link]


(Az erős csontozat csak jó alibi arra, hogy az ember ne foglalkozzon a túlsúlyával, vagy azért ne az életmódjára, táplálkozására, hanem valami rajta kívül álló okra fogja.)


~ ~ ~ ~ ~


Az, hogy valaki hogy néz ki, az nem a kilókon múlik. De még csak nem is önmagában a centiken, hanem leginkább az arányokon, főleg a derék-csípő, illetve a csípő-mellbőség arányán. Ha a derékméret és a csípőméret aránya kisebb, akkor az karcsúbbnak tűnik. Ugye régen is voltak praktikák, hogy valaki vékonyabban nézzen ki. Volt a fűző is, de ott voltak a nagy, abroncsos szoknyák, a fenékpárnák ( [link] ), amitől ugyan nagyobbnak tűnt a csípőméret, tehát kvázi kövéríteni kellett volna, de ez javított a derék/csípő méretarányon, így összességében mégis karcsúbb hatást keltett.


Ergo az öltözködés is közrejátszhat, ugyanazt az embert jó pár kilóval könnyebbnek, vagy nehezebbnek fogják saccolni, attól függően, hogy hogyan öltözködik.

2017. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
testösszetétel mérésen pedig azt mondták hogy 35%-a a testemnek izom aztán azóta még fogytam is mert egy csomót futottam, bicikliztem meg aerobikoztam
2017. júl. 8. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!