Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy kiskorú gyerek nekemjön...

Ha egy kiskorú gyerek nekemjön az utcán, dobál, vagy csúfolódik akkor felnőttként pofánvághatom?

Figyelt kérdés
Vagy az már jogkövetkezménnyel jár?
2017. júl. 13. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy esetben alkalmazhatsz erőszakot, és akkor is csak a támadással egyező mértékben: ha önvédelemből teszed. Minden más esetben te leszel a támadó/önbíráskodó/erőszaktevő (egy legyintésnyi pofon is könnyű testi sértés).
2017. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Sem felnőttként, sem gyermekként, sem múmiaként, sem rendőrként.

Előző válaszhoz: az arányosság nem elvárás, de nincs is szó támadásról a kérdésben.

A pofon pedig támadás elhárítására sem alkalmas.

2017. júl. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos a mai világban már nem nyúlhatsz hozzá, mert szegény hülyegyereknek sérül a lelki világa, vagy mi.

A szüleivel kellene beszélni, hogy neveljék meg csemetéjüket. Bár mostanság már a szülők is inkább a gyereküket védik, mindegy, mit csinál.

2017. júl. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Miért érzem azt, hogy megint a cigány gyerekek kötözködnek? Jogilag nem vághatod pofon, de, ha senki nem lát, akkor nyugodtan cibáld meg a fülét! Ha meg anyuka kirohan ordítozva, akkor hívj rendőrt. Én már elvesztettem a tűrőképességemet a kokerók felé.
2017. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

Valaki mesélje már el nekem, a másodikkal mi a baj?

Senki nem üthet meg senkit. A vázolt helyzet nem minősíthető támadásnak, amit el kell hárítani.

Aki megüt egy gyereket, az az én szememben nem ember.

2017. júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

Választ nem kaptam. A kérdésben az áll, jogi következményei lesznek-e. Ez egzakt módon megválaszolható.

Igen, bűncselekmény. Aki szerint nem az, s nullára lepontozott, annak gratulálok.

2017. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%

"Valaki mesélje már el nekem, a másodikkal mi a baj?

Senki nem üthet meg senkit. A vázolt helyzet nem minősíthető támadásnak, amit el kell hárítani.

Aki megüt egy gyereket, az az én szememben nem ember."


Na pont ezért kűdik a bokorban rejtőzködők a kiskorú Kolompár Dzsenifert az arra járó felnőttek b a sz t a t á s á r a, hogy aggyík pízt! De még biztatják is, hogy üssed, ha nem ad! És addig el ne menj mellőle, míg kétszázat nem adott.

A jogaikkal piszkosúl tisztában vannak :-)

2017. júl. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!