Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék szerzetesnővér...

Hogyan lehetnék szerzetesnővér jelölt? Papok alkalmasnak vélnek erre, de valahogy a nővérek nem.

Figyelt kérdés
Egy rend érettségit kért tőlem, jelenleg törzslapom van,de azt mondják,hogy már nem lehetek soha rendtag.Nem értem miért?Szerintem nincs erős okuk az adott rendnek az elutasításra.

2017. júl. 15. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos mondtak valamit, hogy miért nem.
2017. júl. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Komoly meggyőződés kell arról, hogy csakis Istennek szeretnél élni. Ezt hívják elhivatottságnak.

Apácarend sokféle van,A tanítórendekben lehetsz óvónő, tanárnő, hitotató,A korházi rendekben ápolónő, aszisztens, vagy orvos.A rendeknek nagyon különböző a szabályzatuk, minden embernek más felelhet meg, ezért érdemes alaposan körülnézni. Egy apácának be kell tartania a rend szabályzatát, és szót fogadni az elöljáróknak (tulajdonképpen a munkahelyeken is ezt várják el). Ennek megtanulására van a noviciátus (1-2) év, utána lehet dönteni, hogy akarja az ember, vagy inkább tovább áll. A rendek iskolába, egyetemekre, vagy továbbképzésekre küldik tagjaikat, hogy a legjobban el tudják látni feladataikat.

2017. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1.Csak annyit mondtak;nem nekem való a képzési idő

2.Már négy éve egy bizonyos rend tagja akarok lenni a Szentlélek indítására.Azt mondják tegyek magánfogadalmat vagy ismerkedjek más rendekkel személyesen.Más rendbe csak kényszer helyzetből lépnék,mert lelkileg és testileg egyetlenegy rendben éreznëm jól magam.(Isten szeretettem és Hozzá való mély kötelékem nem kényszer,de szerintem a Szentháromság is szomorú,amiért nem tudom jól megindokolni,hogy miért az az egy rend érdekel)

2017. júl. 16. 08:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik az a rend?
2017. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Testi és lelki egészségemet áldoznám azért a szerzetesrendért,aki most elutasított.Más rendben valamelyest csekélyebben lennék önfeláldozó...
2017. júl. 16. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5: Valószínűleg ez a gond.

Az egészségedet nem kell feláldozni. Mi az, hogy a lelki egészségedet feláldoznád? Megbolondulnál?

Nyilván látják, hogy valami gond van veled. Elhivatottnak kell lenni, nem feláldozni az egészségedet.

2017. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!