Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen drót vegyek amit...

Milyen drót vegyek amit 50ezer forint kifut?

Figyelt kérdés
Mivel kezdő drónos vagyok ez lessz az első drónom ezért több pénzt nem szánék rá csak 50000ft ot aztán későb ha profi leszek és kedvem is lessz valami dji drónt veszek vagy ott a legolcsóbb is 200 ezer ft?

2017. júl. 16. 01:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha még nincs géped, akkor semmi nem vagy. Mármint ilyen drónos vagy hasonló nem.

De kezdjük ott, hogy ezek nem drónok. Multikopternek hívják őket! És én a helyedben elfelejteném ezt a hobbit, mert drága állam bácsi úgy megb***ta a távirányítós légi járműveket, hogy lehetetlen legálisan repülni. Én két évet repültem, de most kénytelen voltam eladni a gépeimet, mert lehetetlen legálisan folytatni. És nekem nem a 20 000 ft-os gagyi gépek voltak. És nem, nem a DJI a top, hanem mondjuk egy QAV-500, ezt tudnám ajánlani. De az is mindennel egybevéve bőven 200k felett van.

2017. júl. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

Ha tök keudő vagy, a helyedben nem adnék érte 50 ezret, kivéve ha magad rakod össze, de talán még akkor sem. Kezdésnek tökéletesen megteszi egy olcsó kínai, pl jjrc h8c, mert az irányítását meg kell szokni, meg gyakorolsz, de nem sajnálod annyira ha esetleg zuhansz (ami először szinte biztosra vehető, és nem nagyon vannak kivételek ;)).

Az, hogy melyik a legjobb kamerás, az teljesen ízlés kérdése. Én pl azért imádom a DJI-t mert egy teljesen komplex rendszer, ami egyetlen okostelefonnal vagy tablettel+az alkalmazással működik. És ugye ez magába foglalja a HD downlinket, a GPS-t (pl koordináták alapján repülés) stb, amiket csak nagyon sok alkatrészből, és nagyon bonyolult módon lehetne otthon összehozni.

2017. júl. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólásra reagálnék. Egyrészt igen, a DJI nagyon komplex. De pl a phantomok pont emiatt valóban drónnak számítanak, amiket ma magyarországon duplán üldöznek. De az, hogy ezt a vezérlést nehéz lenne öaszerakni egy egyedi gépre, az már nem igaz. Tarot ZYX-M vezérlő és kész. Ha olcsón akarod kihozni. Ha van 70k a zsebedben csak a vezérlőre, ott a DJI Naza V2, ami egy az egyben a Phantom 2 vezérlője, már ami az okos elektronikát illeti.


Egyébként ismét hangsúlyoznám. Ez a fajta "fäszägyerek vagyok mert van drónom és kamerázok" hozzáállást hagyjuk már. Jelenleg itthon bűncselekmény repülni, mert engedélyt szinte fix h nem kapsz. Ha elkapnak,a gépednek búcsút inthetsz. Plusz, mit akarsz videózni? A szomszédokat? Az csak olaj a tűzre. A tájat? Millióegy felvétel van ebből a neten, a kutya sem nézi... De ahogy érzitek. Ha mindenáron repülni akartok, először olvassatok utána a jogszabályoknak.

2017. júl. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

Abban igazad van, hogy a Tarrot, meg a naza V2 is hozza a phantom2 szintjét. De a P3 vagy 4, meg a Mavic-ok is komolyabbak már ennél.

Itt van egy data downlink, meg mondjuk egy analóg OSD (lehet csak én vagyok így vele, de nem nagyon szeretem őket, ha lehet akkor már inkább digitális), de akkor is minimum 2 készülék kell hozzá, arról nem is beszélve, hogy a legolcsóbb HD downlink (vagy lehet csak én tudom így) az a connex HD - az már képminőségben megüt egy phantom 3 szintet, bár hatótávolságban még nem, meg az OSD sem használható vele, mert az ananlóg. És akkor is "csak" 1 km a hatótáv.

Persze, meg lehet csinálni, mindent (Pl: DJI A2/3 + lightbridge 2), csak a világ összes pénzét rá lehetne költeni ezekre.


"Ez a fajta "fäszägyerek vagyok mert van drónom és kamerázok" hozzáállást hagyjuk már. "

Én a te hozzáállásodat nem értem. De nagyon nem..

Tényleg nem trollkodni, vagy kötekedni akarok, de:

Neked szabad, vagy szabad volt? Ja, igen, te profi vagy, de csak elkezdted valahol, vagy így születtél?

Itt most nem is arról van szó, hogy mindenki kamerázik, egyszerűen (hozzád hasonlóan) mindenki szereti röptetni a saját gépét. Én is. Valóban, csinálok felvételeket (a város mellett, a nádasról, meg a szántóföldekről..na bumm), amiket utána törlök, mivel nem kíváncsi rá senki, még én sem..

A másik: Semmilyen szabályozás nincs...Mindenki azt mond, amit akar, de ennek semmi értelme.. Majdnem az vonatkozik egy szerencsétlen RC játékra, mintha egy magángéppel akarnál felszállni. Mi volt az ígéret? Júliustól jön a szuper-modern "dróntörvény". Így lett? NEM.. Akkor meg ne dumáljanak. Nagyon tudtak ígérgetni, hogy a kis gépek nem lesznek engedélykötelesek, a nagyobbakra is csak biztosítás kell, meg lesz applikáció, amiben majd lesz térkép, hogy hol repülhetsz, stb stb. Tavaly ilyenkor óta ezt hallgatjuk, nyoma sincs.. Akkor?

Ha külterületen repülsz, akkor nem szól senki, de tényleg senki. Lakott terület fölött meg miért repülne bárki is? Ne legyünk már agyhalottak, hogy más magántulajdona felett repülünk.


Szerintem ez a "Bele se kezdj, mert nem neked való" hozzáállás a legrosszabb. Ha így álltál volna hozzá, te sem kezded el. Attól, hogy már nem kezdő vagy, még nem kell magad felsőbbrendűnek érezni, mint egy olyan ember, aki most szeretné elkezdeni.

2017. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudod, én nem "drónos" vagyok, hanem repülős. Vitorlázókkal, vagy max műrepőkkel játszok. És igen, igazad van, a tervezet nem lépett hatályba. de az eddigi törvényt, ami lehetővé tette, hogy távirányítós géppel felszállj, eltörölték. Ergo a jog jelenleg nem ismert modellt, drónt vagy játékot. Légtérsértés és kész.


És igen, jelenleg én is csak modellreptéren repülhetek, egy heti utánajárás kell minden felszálláshoz... És ezért haragszok az ilyen drónosokra. Akik közül aki most kezdi, 75%ban 16 éven aluli, és fingja nincs a felelősségteljes viselkedésről. Tavaly egy ilyen hobbidrónos úgy döntött, hogy kiviszi a gépét, csinál pár videót. Na tippelj, hova ment. Persze hogy a reptérre, nem is ez a baj. Csak üzemnapon, és a felszálló vitorlázókat kezdte venni. Az egyik alkalommal majdnem a Gawron szárnyvégét vitte le... Szerinted csoda hogy haragszok a drónosokra?

2017. júl. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

"Akik közül aki most kezdi, 75%ban 16 éven aluli, és fingja nincs a felelősségteljes viselkedésről."


Na látod, ebben egyetértünk..sok a hülye.

De ne általánosíts! Nem csoda, hogy haragszol rájuk, de teljesen érthetetlen. Persze, oké, az ilyen nyomoroncokra én is haragszok, aki kezdésnek megveszi a 5-6km hatótávolságú, "akárhányszázezres" quadkoptert, aztán reptér közelében, lakott terület felett, nulla tudással vagy utánajárás nélkül repül.

De teljesen értelmetlen haragudni minden kezdőre. Mivel nem tehetnek róla.

Ha úgy nézed, akkor azért terjedt el ez az egész, mert lement az ára a készen kapható multirotor gépeknek (meg amúgy szerintem a modell repülőknek is, bár a 6-7 évvel ezelőtti árakkal nem vagyok tisztában). Tehát: sokan megengedhetik maguknak, és egyre többen meg is engedték.

A törvényhozás meg képtelen lépést tartani a trendekkel.

Most mindenki tud venni "drónt" aki akar, rájöttek, hogy "húha, akkor a régi törvény nem fog működni", azt gyorsan eltörölték, új meg nincs. De ez azoknak a hibája, akik képtelenek ezt időben lebonyolítani.

Lehet ezt úgy is látni, ahogy te teszed, hogy a sok kezdő miatt most én sem repülhetek, meg meg lehet nézni a másik oldalt, hogy ha egy kissé igyekeznének "ott fent", akkor már rég mindenki normális keretek között repülhetne, beleértve téged, engem, meg az összes "érdeklődőt".

2017. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kíváncsiságból? A saját kerted, nem a saját jogú légtered??? Hol van itt megírva, hogy a telkeden belül se lehessen használni??? Az nincs benne sehol! Miért nem építenek inkább "drón" arénát? És csak ilyen Drón arénákban, engedélyeznék, és a saját jogú telkeinken!?
2017. júl. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nemtudomanevem(sem) ***** válasza:

Sajnos légtérsértés..

A föld a tied, a fölötte lévő légtér már nem.

2017. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
pár hónap és a negyed kiló alatti drónok játékoknak minősülnek majd s szabadon használhatók lesznek
2017. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ellenben a korábban elhangzott jjrc h8c játékdrónt nem javaslom kezdésnek.

iszonyadosan fürge kis gép, 50 fokban megdől a levegőben s megy mint a bivaly.

de ennek az az ára, hogy ugy eszi a motort mint én a kexet.

de laza repülésnél is eszi a motort.

célszerűbb syma x5c-t venni, lágyabb kis gép, tud vadulni is valamennyire, de nem eszi a motort annyira.

jjrc h8c akkor kell ha már tucc repülni s légicsatázni mész.

2017. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!