Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen jogszabály irja elő az...

Bariczky Gyula kérdése:

Milyen jogszabály irja elő az ajánlott küldemény át nem vételét "nem kereste" jelzéssel, amikor az átvételben akadályozva vagyok. Pl.30 - 40 napos távollét?

Figyelt kérdés
Többször jártam már így a 4516 Demecser-i Postahivtalban, ahol kérdésemre érdemleges vlaszt nem kaptam!

#jogorvoslat #ki dönti ezt el
2017. júl. 17. 08:50
 1/1 anonim ***** válasza:

335/2012. (XII. 4.) Korm. rendelet

a postai szolgáltatások nyújtásának és a hivatalos iratokkal kapcsolatos postai szolgáltatás részletes szabályairól, valamint a postai szolgáltatók általános szerződési feltételeiről és a postai szolgáltatásból kizárt vagy feltételesen szállítható küldeményekről


[link]


"25. § (1) A postai szolgáltatón kívül álló okból kézbesíthetetlen a postai küldemény a címzett részére, ha [...]

c) a címzett vagy egyéb jogosult átvevő a kézbesítésről szóló értesítésben megjelölt határidő lejártáig a rendelkezésére tartott küldeményért nem jelentkezett (jelzése: nem kereste),"


Ha 35-40 napig távol vagy akkor neked kell egy meghatalmazottat keresned aki a nevedben és helyedben eljárhat, felveheti a küldeményeidet. Amennyiben az azonos címen bejelentett egyéb hozzátartozó sem tudja neked felvenni.

2017. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!