Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen európai ( nem feltétele...

Milyen európai ( nem feltételen magyar, sőt) főiskolát ajánlanátok nekem az újságírás szakhoz?

Figyelt kérdés
Még csak elsőéves gimnazista vagyok, és mint mindenki, én is eljátszottam már a gondolattal, hogy jó lenne már választani. Ha jobban belegondolok, már évek óta szemezek a szakmával,(emlékeztek a Tea Stilton könyvekre? :D). A magyartanárom mindig mondja, hogy legjobb helyesírója vagyok ( jó, ha ebben az írásomban találtok hibát, ne kössetek belém) illetve a fogalmazás terén is van némi gyakorlatom, tekintve, hogy könyvet írok. Nagyon imádnám az olyan munkát, amit bárhol lehet csinálni, nincs egy konkrét iroda, rendelő, vagy iskola, ahová mimdig mennem kell. Hogyan próbálkozhatnék, hol kezdjek hozzá? Tudom, hogy nagyon sok áa van az újságírásnak, én szívesen írnék saját cikkeket, de interjút is készítenék. :)

2017. júl. 24. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Van ujsagiro ismerosom, orszagos hetilapnal. Nem olyan szabad elet am az, mert nem az almaidat kell megvalositanod, hanem a hatos fout uj bekotoutjanak atadojarol kell irnod, ha az a megbizasod. Van h osszegugliznak egy cikket a csaladon beluli eroszakrol, mert a heten annak van a vilagnapja es akkor arrol kell irni. Ezek persze az atlag ujsagirok, a nagyoknak neha becsuszik egy ketoldalas interju Biszku Belaval, de a tobbseg az errol inkabb csak almodik. Ami szabadabb az a publicisztka, de ahhoz mar valakinek kell lenned, a tehetseg nem eleg - nagyon sokan tehetsegesek, megsincs rajuk szukseg. Nem lebeszelni akarlak, csak ez nem feltetlenul olyan szabad melo. Azok az ujsagirok szabadabbak, akik az interneten alapoztak meg a hirnevuket egy bizonyos temaban, de fiatalabb korukban ok is elvallaltak kulimunkakat.


Akarmilyen bolcsesz diploma jo, sokan tanari diplomaval dolgoznak ott. Ez nem olyan egzakt dolog, mint mondjuk a fogorvosi. A nyelvismeret nem art, h tudj kulfoldi ujsagokbol is tajekozodni, az olvasottsag, a temakor ismerete, legyen az politika, bulvar, eletmod stb. Ez kicsit olyan, mint a programozo: a papir nem olyan fontos, a munkadat ertekelik.

2017. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Blogolj, ez a legjobb gyakorlas. Ne csak a fioknak meg a tanarodnak irj. A nyomtatott sajtonak amugy is lealdozoban van a csillaga, alapitvanyi es partpenzek nelkul egyik sem maradna meg, mert vesztesegesek. Az emberekre gyakorolt hatasuk is eltorpul egy index.hu mellett.
2017. júl. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Meg egy gondolat: az sem garantalt, hogy barhonnan dolgozhatsz. Par honapja az alfahir keresett munkatarsat es kikotes volt, hogy pesti legyen, mert be kell jarnia a szerkesztosegbe, pedig ok egy internetes ujsag. Volt is belole nagy felhaborodas a kommentszekcioban. Azt is irtak, hogy publicisztikat csak a hipersz szuper mega giga tehetsegektol varnak, mert alapvetoen politikai ujsagirora van szukseguk, aki tudosit Vona evertekelojerol meg a Fidesz hazugsagairol. Ezek ugye megint "parancsra" irodnak, nem a te kreativitasod megcsillogtatasa a cel. Megint nem lebeszelni akarlak, csak ezek a realitasok. Az igenytelen bulvar meg noi magazinokra nincs ralatasom, de gondolom a hogyan szerezzunk meg egy pasit tiz lepesben sem a szakma csucsat jelentik. Talan a szakmai ujsagiras tobb oromet tartogat, mondjuk rock zene vagy informatika temaban, de hat ok meg ugye az irason kivul mashoz is ertenek.
2017. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, sejtettem, hogy ilyesmi válaszokat fogok kapni. Tudom, hogy nem olyan könnyű befutni,de azért reménykedek, hogy egyszer kapok egy állandó rovatot mondjuk hvg - nél.

Azt még elfelejtettem írni, amit az első válaszoló leírt, hogy az angolom elég jó, két éve tanulom magántanárral, így a középszintre készülök. :)

#2 a blogolás nagyon jó ötlet, sokszor eszembe jutott már, csak eddig nem nagyon mertem hozzákezdeni. Félek, hogy egy idő utá elfogyna az ötlet, vagy ilyesmi.

Alapjáraton eléggé érdekel a politkai, szóval szívesen végighallgatnám saját fülemmel a Fidesz, a Jobbik, vagy épp a LMP megnyilvánulásait, bár tény, hogy nem szerepel a bakancslistámon megnézni Áder Jánost, amint kimagyarázza magát a legújabb nemtommiből.

És ha mondjuk csak sportújságíró lennék? Akkor nagyobb esélyem lenne elutazgatni minden eb- re vb - kre (csak egy pl.) és állandó rovatot kapni valahol? Vagy csak úgy minden kéten kitalálnék valami témát a Nőklapjába? 😁 (tudom, hogy a nyomtatott sajtó nem sokat ér már, talá mire elvégzem a fősulit, nem is lesz, de azért hátha)

2017. júl. 25. 08:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Hat ha kozeleti temakrol blogolsz akkor sosem fog kifogyni az otlet. :) A sportvilagot sajnos nem ismerem.


Meg egy tipp: ilyen ujsagiro meg mediasulikra felesleges kolteni. A kikerult tanitvanyoknak adnak egy gyakornoki allast, majd ket honap mulva elbucsuznak toluk, mert nincs munka.


Most gyorsan megneztem h az egyik ismerosom, aki a Nok lapjaba meg a Pszichoforyou-ba ir mit tanult: magyartanar-nyelv-és beszedfejleszto tanar, magyar-szerkesztoi ismeretek szak, mindketto az elten. Jo hir: o biztosan otthonrol dolgozik, mert van ket kisbabaja. :)

2017. júl. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat, és hogy utána is néztél. Nagyon hasznosak voltal😊
2017. júl. 25. 10:45
 7/9 A kérdező kommentje:
voltak*
2017. júl. 25. 10:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :) Az allando rovathoz: az mar egy rang, nem egyszeru azt elerni, nem palyakezdoknek adjak. Ha tudsz olvass eletrajzokat, hogyan kezdtek a palyajukat masok. Kezdetben mindenk az alja munkat vegzi es minel magasabb rangrol van szo annal inkabb kihalasos alapon megy az elorejutas. En nem kovetem a sportot, de van egy erzesem h ott aem tul nagy a fluktuacio. Tenyleg kicsit kinosan erzem magam h ennyi negativat mondok, de tobb ujsagiro ismerosom van es nem zuglapoknal.


Fiatal vagy, z generacios, neked igazabol az interneten kene megvetned a labadat. Tudom, mindenki a nyomtatott sajtot tartja a nagyobb rangunak, de jobban jar az ember ha kialakitja az online mediabirodalmat. Ez a sok nagy politika ujsag is kezdi felismerni h rendes facebook oldalt, youtube csatornat kell mukodtetni, mert a vasarlokozonseguk lassan a nyugdijas korosztalyba lep. Nagyon komolyan ajanlom a netes nyomulast, mert az a jovo, akar baratokkal is csinalhatnal vmit. En pl eleg szomorunak talalom, h a nok youtube produkcioja kimerul a beauty, lifestyle meg piros pottyos bookhaul videokban. Ha netan megis vmi ertelmesrol beszel akkor is kilog a melle, szexin ki van festve, arad belole a noi energia. A komoly szellemi tartalmat csupa ferfi gyartja, akik nem probalnak meg szexualisan hatni a nezoikre. Ez egy piaci res amit ki kene hasznalni. (En is tervezek blogolni, szinten nem tipikus noi temaban, de ez meg a jovo zeneje.)

2017. júl. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nah az is biztos. Kiráz a hideg az ilyenektől. Megszégyenítik a női nemet, komolyan 😛

Bár a férfiak is tudnak ám azért...

2017. júl. 28. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!