Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetek építészmérnök?

BatmanJokerSupermanF kérdése:

Lehetek építészmérnök?

Figyelt kérdés
Matekból nincs sok gondom,négyes és ötös között vagyok mindig,de inkább az utóbbi,fizika az egyik kedvenc tantárgyam főleg a mechanika és az elektromosságtan,ebből mindig full ötös voltam. Az egyetlen probléma,hogy nem nagyon tudok rajzolni és mivel nem ment nem is szerettem. Kockákat és téglatesteket egész jól tudok azon kívül majdnem semmit.

2017. júl. 30. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:

És most hányadikos leszel kedves hosszabb név nem volt BatmanJokerSupermanF? Csak azért, mert rajzokból vannak előkészítők,ahová lehetne járni. Ha nagyon nem szeretnél, akkor meg kéne nézni az építőmérnök kart - ott a szabadkézi rajz nem annyira fontos, és erősebbek a matematikán nyugvó műszaki tárgyak. Szerkezet-, híd- útépítők térinformatika

[link]

2017. júl. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most leszek 11 és a fizikát vettem fel emelt szinten és vagy a matekot vagy az infót veszem fel másiknak a nevem onnan jött, hogy ránéztem a képregényes polcomra, az építőmérnök nem érdekel annyira és szerintem meg tudnék tanulni valamilyen szinten rajzolni
2017. júl. 30. 22:29
 3/10 anonim ***** válasza:

ok - most is indul rajztanfolyam, bár nem tudom a képregényes polcod hol található -ez Bp-en van .

[link]

tkp 2 év az jó, elég is. arra is, hogy tetszik-e szereted-e. Javaslom, inkább a matek legyen az emelt, az info menni fog felhasználói szinten, ami kell, az megy az egyetemen (ArchiCad, AutoCad), viszont a középiskolás matek nagyon mély alapozás a gondolkodáshoz, és az egész életre. Majd még privben írok, ha kéred, ősztől induló dolgokat, amit érdemes megnézned.

2017. júl. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen rajzkészséggel felejtős. Építőiparért meg amúgysem kár, hogy ha minél messzebb elkerülöd. (Kereseti lehetőségekre, ledolgozott munkaórákra egy hónapra meg hasonló dolgokra gondolok itt a végén)
2017. aug. 3. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1.válaszoló köszi de nem kell. Ezt egyenlőre feladtam (pedig nagyon szeretnék házakat tervezni) és megpróbálom a vegyész vagy a gépészmérnökit a BME-n és ha egyáltalán nem jön be akkor meg minden erőmmel azon leszek hogy átkerülhessek az építészmérnöki karra
2017. aug. 3. 09:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Az nem fog menni "hogy átkerülhess az építészmérnöki karra" - mert egészen más a képzés, felvételizni kellene 1. évre. Az építőmérnök/ szerkezettervező az közel áll, és nem igényel nagy szabadkézi rajztudást, és végül az épület szerkezetét statikusként tervezi. De még időben vagy, fel lehetne hozni a rajzot, ha az az elképzelésed a jövődről, hogy házat tervezz.
2017. aug. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam hogy előről kezdem az egész felvételi eljárást,az építőmérnök meg nem érdekel és fogalmam sincs hogy hol kaphat munkát vagy mennyit keres
2017. aug. 3. 09:57
 8/10 anonim ***** válasza:

az építőmérnök - azon belül a magasépítészet ág inkább kap munkát az épülettervezésekor - csak nem a forma kialakítása a munkája (ehhez kell a nagy rajzkészség)

Egy nagyobb épületen (nem családi ház, társasház) 10-20 mérnök dolgozik, egy a felelős vezető tervező (ebből igen kevés kell és nehezen érik el, ők mint karmesterként fogják össze az egész teamet, hogy jól szólaljon meg a megfagyott zene (az építészet:)) a résztervezők, az épületgépészek, a statikusok-szerkezettervezők, a belsőépítészek (MOME képzés, belső terk színek, fények, burkolatok)a tájépítészek (környezet)

2017. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És ezek keresettek külföldön?
2017. aug. 3. 12:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Itthon az építész/építőmérnök kezdő bér általánosságban vidéken 120-140 nettó, Budapesten talán kicsit több.
2017. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!