Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyíregyházán élőktől kérdezném...

Nyíregyházán élőktől kérdezném, miért jó, és/vagy nem jó ott élni?

Figyelt kérdés
Költözés előtt állunk, babával, és olyan helyre szeretnénk letelepedni, ahol szépen fel tudjuk nevelni a gyerkőcöt, tudunk dolgozni, lesz hol lakni, stb. Párom számára szimpatikus a város, de én egyáltalán nem ismerem, és már ő is rég járt ott sajnos, így egy kis külső segítséget szeretnék kérni

2017. aug. 4. 22:02
 1/2 anonim válasza:
100%

Megpróbálom neked összeszedni, miért jó és miért rossz itt lakni. Mert összességében nem rossz, de majd ha elolvasod rájössz.


Rossz, mert

-Egyre magasabbak a lakás, albérlet árak. Mi 10 éve költöztünk ide, akkor sem voltak alacsonyak. Csak alacsony áron tudtuk eladni a falusi házunkat, ezért elég sok hitelt kellett felvennünk, azóta fizetjük.

-Alig van munkahely. Ezt diplomásként mondom. A munkahelyek 90%-ba csak ismerőssel tudsz bejutni. Persze, ha szerencséd van (jó nagy szerencséd) kifoghatsz valamk jobbat, sok sikert kívánok.

-Sok a "kokéró". Ha nem is a telep(ek) közelébe közelébe költöztök, de biztosan fel fog tűnni.

-Sznob, bunkó emberek. Mindenhol vannak, tudom, de ne lepődj majd meg ha egy nap alatt kicsit sokkal találkozol.

-Ha az egyetem miatt költöztök ide, ne. Van sok jobb. Én is itt végeztem még anno, akkor még nem volt ilyen flancolás az egyetemek, főiskolák között. De volt már olyan, hogy egy nyíregyházi (!!!) bank azért nem akart alkalmazni, mert a régi fősikolán végeztem. Úgyhogy még egy képzést tervezek elvégezni Debrecenben.

-Kórház. Nem a legjobb. Most felújítottak részeket, de van még min csiszolni.


Jó, mert

-Szép város. Rengeteg kikapcsolódási lehetőségünk van, sok zöld övezet. Állatkert, Élményfürdő, Tófürdő, vizibicikli, Sóstói Erdő, kalandpark, Bujtosi-tó, pláza, korzó, belváros, múzeumfalu, tornapálya, játszóterek, kutyafuttatók és még sorolhatnám.

-Viszonylag jó az oktatás. A lányaim gimnáziumaival nagyon meg vagyok elégedve (Vasvári, Kölcsey).

-Nem is kicsi, de nem is nagy város. Korábban laktam Budapesten is, de itt valahogy nem éreztem azt sosem, hogy végtelen vagyok és el vagyok veszve. Nincsenek végülis nagy távolságok. Ha egy buszt véletlen lekések, van, hogy meg sem várom a következőt, gyalog indulok el, fél-háromnegyed óra alatt bárhol ott vagyok.



Így általánosságban ennyit tudtam elmondani. Ha van valami konkrétabb kérdésed, nyugodtan kérdezz.

2017. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Munkahely és fizetés szempontjából nagyon rossz. Amúgy szép város
2017. aug. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!