Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítene valaki.6 havi részlet...

Segítene valaki.6 havi részletfizetés megállapodást kötöttem a Főgázzal.4 havi részletet már befizetem 15-én lenne esedékes az 5. részlet de az csak 30-án tudnám befizetni. Ilyenkor felmondja a főgáz a megállapodást vagy mi fog következni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 11. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Miről szól a megállapodás? Általában ezek egyértelmű feltételhez kötöttek: mindaddig amíg teljesíted a részletfizetés feltételeit addig nincs probléma. Az első alkalom amikor a szerződésben rögzített feltételek szerint elmarad a fizetés, akkor a maradék tartozás összege egyben, rövid határidővel válik esedékessé. Rosszabb esetben az elmaradás másnapján már indítják a fizetési meghajtást vagy jelzik a közjegyzőnek/végrehajtónak hogy megszegted a feltételeket és mehetnek intézkedni.


A részletfizetési megállapodás sokszor az utolsó esély ami egy már elindított fizetési meghagyás része, így amint megszeged a részletfizetés egyezségét (nem fizeted ki a havi részletet az utolsó percig), onnantól már megy a végrehajtás. Bár a maradék 2 részlet már nem "olyan" sok, mégis a végrehajtó és minden más egyéb díja így is meg fogja dobni a végösszeget amit ki kell ilyenkor fizetni.


De ez csak egy lehetőség hogy mit történhet, neked kell tudnod hogy mi van a megállapodásban. Ha az amit írtam, akkor jobb előkeríteni a pénzt a föld alól is.

2017. aug. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm. Ez egy nagyobb összegű elszámoló számla volt amit részletekben fizetek a havi számlákat rendesen fizetem. A megállapodásban csak annyi szerepel nem fizetés esetén a tarozás egyösszegben válik esedékessé. Kérdésem a fenmaradó 2 részlet vagy az amire a részletet kértem?
2017. aug. 11. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Nemfizetés esetén a fennmaradó összes tartozás egyben válik esedékessé. Ez azért rossz mert ha nincs pénzed az 5. részletre akkor vele együtt már a 6. részletet is követelni fogják ami ugye kétszer annyi pénz.
2017. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen ezt sejtettem. 30-án már be tudom fizetni akár a 2 részletet is csak azért kérdeztem, hogy 15 nap késedelmet még várnak-e ( kikapcsolás)
2017. aug. 12. 11:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a havi számlákat rendesen fizeted és eddig a részleteket is időben fizetted nem lesz probléma, el fogják nézni a késedelmet. Esetleg fel is hívhatod őket és jelezheted, hogy késni fogsz a fizetéssel, akkor biztosan nem lesz baj.
2017. aug. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató szavakat.
2017. aug. 12. 17:17
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma felhívtam őket nagyon kedvesek voltak megbeszéltük, hogy később fizetem be. Köszönöm a segítséget
2017. aug. 14. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!