Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a menete a postai utánvétel...

Mi a menete a postai utánvételnek?

Figyelt kérdés

egy könyvet szeretnék eladni, és a vevő utánvéttel kérte. Soha nem adtam még fel így semmit, és több dolog nem világos.

Ha jól tudom, ki kell töltenem a postán az ajánlott szelvényen kívül egy utánvételes lapot is. Ezen mit kell jelölni?

Hogyan fogom megkapni a könyv árát és a postaköltséget? A feladásnál mit kell fizetnem?

Megpróbáltam kiszámolni a feladás díját a postai díjkalkulátoron, de nagyon drágállom, 3000 Ft körüli összeg jött ki... (A könyv A/4 méretű, kb. 1 kg és házhoz kéri a vevő.)


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. aug. 16. 21:10
 1/1 anonim ***** válasza:

A postás beszedi a pénzt, amikor átadja a vevődnek, és utána elhozza neked a postás a pénzt.

De lehet elutalja neked a posta, nem tudom van-e ilyen lehetőség, hogy megadod a bankszámlaszámod.


Ha drága a posta utánvét, akkor én a helyedben csinálnék egy privát videót a könyvvel az eladónak, bemutatnám, hogy nem vagyok tolvaj, netes csaló, és megkérném utalja el előre a pénzt és feladom a postán. Youtube-on megosztod vele a videót, ami a bizalmát erősítheti és akkor megkerülöd az utánvét költségét.


Esetleg ha belemegy akkor utána a feladásról is csinálsz egy videót ahogy átadod a postán a csomagot a címével.

2017. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!