Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapest pro es kontra?

Budapest pro es kontra?

Figyelt kérdés
Minden tekintetben!

2017. aug. 21. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Ez egy remek összefoglaló Budapestről:


[link]

2017. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pro: rengeteg lehetőség ( munka, szórakozás, tanulás, vásárlás, közlekedés, kereset...)

Kontra: nincs. Minden attól függ, hogy melyik része. Akár egy kerület két része is lehet annyira eltérő, mint két egymástól 100 Km-re fekvő vidéki város.

2017. aug. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

# 1/2 Időpont ma 20:59

Az nem egy "remek összefoglaló" hanem egy piti politikai vádirat, tele csúsztatással, ferdítéssel, hazugsággal.


Csak pár konkrétum:

"a falfirkát elnéző balliberálisok által üzemeltetett pokolból, Budapest Parádéstul, kátyústul, szétlopott BKV-stul"

Soha nem nézték el a falfirkát.

Ugyanez a Budapest tűrte a gárdaavatást és a békameneteket is.

Melyik magyar úton nincs kátyú?

Mi a helyzet most a BKV-va ( BKK-val)?


"2006-ig bezárólag öszesen 247 ember volt kedves kitölteni nekem egy kérdőívet, melyből azt lehetett leszűrni, hogy a fővárosban élők igen tekitélyes hányada nem szereti ezt a várost."

Ez egyszerűen vicc!

247 ember véleményének egy részéből ( mert azt azért megkockáztatom, hogy nem mind ugyanazt írták!)kijelented hogy mit gondol a a budapestiek "tekitélyes (sic.) hányada". Nem semmi!


"Élhet valaki tovább a fővárosban, mert mindent megtesz egészségének megőrzése érdekében, miközben az életminősége a lehető legrosszabb."

Butaság.

A Ferenc körút is Budapest, és a Szabadsághegy is.

Hogy lehet egy kalap alá venni őket?


" akinek esze van - és megteheti - az vidékre költözik. "

És utazik naponta 2X2 órát a munkahelyére, 60 Km-ert a körzeti orvoshoz ( ha van!), 2X2 órát az iskolába...


" A még megmaradt boltokban kínai olcsó árut tartanak. A Corvin áruház változatlanul az undorító alumínium burkolat alatt pálik, annak ellenére, hogy már tíz éve fel akarták újítani. A volt Úttörő Áruházat is lebontják, szálloda épül a helyére. "


Miközben tucatnyi új bevásárló- és szórakoztató központ épült, Éppen ez a lényeg, a folyamatos fejlődés. Ma nem egy olyan pláza van, ahol csak a mozi alapterülete nagyobb mint az egész Úttörő áruházé. Minek kéne megtartani azt, ami elavult?


"Az 1-es villamos sem megy át a Lágymányosi-hídon, holott a híd már készen van ezer éve."

Átmegy.


"Irreális parkolási díjak mellett alig van parkolóhely"

Na, ebben részben igazad van.

A parkolás díja röhejes, de éppen emiatt mindig vanparkolóhely - míg régebben akár egy órát is keringhettem a belvárosban míg helyet találtam.


"Budapesten élve tapasztalom, hogy ha van egy járvány, azt az ember mindenképpen elkapja, mert annyi ember van összezsúfolva a munkahelyen, a járműveken, és mindenhol, hogy a dolog egyszerűen elkerülhetetlen. "

Érdekes.

Én Budapesten születtem, mindig is itt éltem ( most is), de kb. 10 éve voltam utoljára influenzás, azóta semmilyen fertőző betegségem nem volt.

Még szerencse, hogy a járványok vidéken ismeretlenek!


"A vidéken élő embernek legalább a lehetősége meg van arra, hogy a saját kertjében kis munkával megtermelt zöldséget és gyümölcsöt fogyassza, és ha nem is tart állatot, de egy ismerős tehenének tejéből vegyen, vagy kapjon, vagy annak borjának vágásakor vehessenek tőle húst."

:-)))


A gond az, hogy neked Budapest kb. 4 kerületet jelent, a többit egyszerűen nem vagy képes felfogni.

Itt lakom: kb. 3 éve nem ültem BKK-járaton, a lakhelyemen a levegő tisztább mint a legtöbb a vidéki város legjobb napjain, idén nyaraltam Egerben, ahol a szállodában a zaj miatt alig tudtam pihenni, mert itthon nem ehhez vagyok szokva...

2017. aug. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
16%

"Az nem egy "remek összefoglaló" hanem egy piti politikai vádirat, tele csúsztatással, ferdítéssel, hazugsággal."


Hazugság volna? Érdekes módon, amikor Pesten járok, ugyanazokat tapasztalom, amit ő. Biztos én is hazudok.

Ha meg tudod cáfolni tényekkel, akkor cáfold. Ha meg nem, akkor ne próbáld "megmagyarázni".


"Soha nem nézték el a falfirkát."


Nem tesznek ellene semmit = elnézik.


"Ugyanez a Budapest tűrte a gárdaavatást és a békameneteket is."


A Gárdát fel is oszlatták, mert hitlerista rasszista fasiszta nácista trappista tarisznyarákok ugye. Szerencsére a búzaparádé az kiválóan belefér a libbantak értékrendjébe.


"Melyik magyar úton nincs kátyú?"


Keresgéljek neked? Mindegyik után kapok tőled 10 forintot.

Miért van az az érzésem, hogy idén mégiscsak elmegyek a Kanári-szigetekre nyaralni... :$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$


"Mi a helyzet most a BKV-va ( BKK-val)?"


Azóta csak romlott, kezdve onnantól, hogy a négyes metró se arra épült, amerre kellett volna, és hogy a BKK évek óta veszteségesen működik, mert talicskaszám viszik ki belőle a felsővezetők a pénzt. A bliccelésre meg a tömérdek sok okos eszükkel kitalálták, hogy hát akkor emeljük tovább a jegyek/bérletek árát, mert úgy biztos többen fogják megvenni... :DDDDD LOL OMFG :DDDDD


"Ez egyszerűen vicc!

247 ember véleményének egy részéből ( mert azt azért megkockáztatom, hogy nem mind ugyanazt írták!)kijelented hogy mit gondol a a budapestiek "tekitélyes (sic.) hányada". Nem semmi!"


Ez pontosan 246 emberrel több, mint 1.

A te kérdőívedet hányan válaszolták meg. Ja, hogy neked nincs? Erről pedig ennyit.


"Butaság.

A Ferenc körút is Budapest, és a Szabadsághegy is.

Hogy lehet egy kalap alá venni őket?"


Mert ha a Szabadsághegyen laksz, nem az egészségtelen tápszeres, hozamfokozós, agyonhormonozott, műtrágyázott kajákat veszed.

Mert ha a Szabadsághegyen laksz, nem kell soha tömegközlekedéssel járnod.

Mert ha a Szabadsághegyen laksz, biztos egyetlen buckalakó se fog hazafele megtámadni és kirabolni, esetleg megkéselni.

Mert ha a Szabadsághegyen laksz, minden 50%-kal olcsóbb lesz neked.

Mert ha a Szabadsághegyen laksz, egy mágikus védőbúra ereszkedik a házad köré, és nem jut be a légszennyezés.


Tovább is van, mondjam még?


"És utazik naponta 2X2 órát a munkahelyére, 60 Km-ert a körzeti orvoshoz ( ha van!), 2X2 órát az iskolába..."


Munkahely, orvos, iskola nemcsak Budapesten van, aranyapám...


"Miközben tucatnyi új bevásárló- és szórakoztató központ épült, Éppen ez a lényeg, a folyamatos fejlődés. Ma nem egy olyan pláza van, ahol csak a mozi alapterülete nagyobb mint az egész Úttörő áruházé. Minek kéne megtartani azt, ami elavult?"


Egy konzumbohócnak ezt fölösleges elmagyaráznom. Kb. mintha egy vaknak magyaráznám, mi az a kék.


"Én Budapesten születtem, mindig is itt éltem ( most is), de kb. 10 éve voltam utoljára influenzás, azóta semmilyen fertőző betegségem nem volt."


Szerencséd volt, ennyi az egész. Én se voltam 10 éve influenzás, de ettől még bármikor lehetek...


"Még szerencse, hogy a járványok vidéken ismeretlenek!"


Vidéken mindenesetre kisebb az esélye, hogy egyetlen utas végigfertőzi az egész autóbuszt, csak mert jó proli paraszt módjára úgy köhög, tüsszög, hogy nem teszi a kezét a szája elé. A járványok mindig is a nagy népsűrűségű területeken terjedtek el a legjobban, és ott szedték a legtöbb áldozatot is, ez történelmi tény.


"A gond az, hogy neked Budapest kb. 4 kerületet jelent, a többit egyszerűen nem vagy képes felfogni."


Bejártam egész Pestet már, volt rá éppen elég évem, és őszintén, a nevezetes helyeket leszámítva egyik kerület olyan, mint a másik.

2017. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"egyik kerület olyan, mint a másik."

:-))

2017. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

pro:

-jó tömegközlekedés (itt nem feltétlenül a bkk színvonalára gondolok, hanem a tömegközlekedés meglétére, el tudsz jutni szinte bárhova, éjszaka is vannak járatok, van hajó stb.)

-sokszínű a városkép. ott a belváros a sok "öreg" és gyönyörű épülettel, de vannak modernebb, parkosabb részek is, Budán a természethez érezheted közel magad, a külső pesti kerületekben pedig mintha egy vidéki kisvárosban lennél

-sok a lehetőség. tulajdonképpen bármit beszerezhetsz ott, több a munkalehetőség is, szórakozásra is több lehetőséged van (fesztiválok, koncertek, színházi előadások, állatkert, kiállítások, amelyek csak a fővárosban láthatóak). ha arra vágysz, vehetsz magadnak különleges kávét, egzotikusabb élelmiszert, ruhaneműt...szinte bármit. sok a futópálya, balettozhatsz, ha akarsz, vagy kipróbálhatod a legújabb sportőrületeket

-sokszínűek az emberek. ha kitűnsz a tömegből a stílusoddal, akkor bár meg fognak még itt is nézni, de a legtöbb embert nem érdekli, mit csinálsz. lehetsz punk, meleg, szépségkirálynő, természetvédő, könyvmoly, meg fogod találni a baráti körödet. ez egyébként toleranciára is tanít, tágítja a látókörödet.

-turisták. találkozhatsz más kultúrákkal, gyakorolhatod a különböző nyelveket.

-könnyebb ügyeket intézni. minden sarkon/bevásárlóközpontban bankfiókok, közműszolgáltatók, posta, okmányiroda, bíróságok, szervizek...

-Budapest közlekedési csomópont, innen sok helyre utazhatsz, repülővel, vonattal, busszal

-oktatás szempontjából is sok a választási lehetőség: nem csak egy-két ovi, gimi, egyetem van, sok szakot csak budapesti felsőoktatási intézményekben lehet Magyarországon tanulni

-egészségügy: kórházak, rendelők, magánklinikák

-Budapest gyönyörű város. egy séta a Duna-parton, a Városliget őszi látképe, a belvárosi épületek homlokzatának a nézegetése, egy kávé az Andrássy úton...


kontra:

-drága a lakhatás. albérleti árak az egekben, egy panel áráért vidéken egy kétszintes családi házat vehetsz.

-stresszes az élet. ez már inkább egy nagyváros vs. kisváros témakörébe tartozna, de igen, stresszes Budapesten élni. dugóban ülsz, késik a busz, nagy a tömeg...

-nem tiszta a levegő. mondjuk ezen segíthet, ha parkosabb helyre költözöl vagy éppen a budai hegyekben laksz.

-hajléktalanság, bűnözés. ezeket a dolgokat nem lehet kikerülni, bizonyos helyeket jobb elkerülni, villamoson kizsebelhetnek stb.

-nincs meg az a kisvárosi hangulat, sokszor a szomszédodat sem ismered, a járókelők idegenek számodra.

-viszonylag drága. habár sok a választási lehetőség, az akció, de én azt vettem észre, hogy egy kisebb városban mégis olcsóbbak a zöldségek-gyümölcsök, tisztítószerek, autószerelés, vízvezeték-szerelés

2017. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6os erre gondoltam:)
2017. aug. 22. 14:22
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
6-osé az első korrekt válasz, amit hasonló kérdésre itt valaha olvastam.
2017. aug. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az első válaszadónak van igaza, csak megerősíteni tudom a cikket amit linkelt. A fővárosban tényleg ez a helyzet, a peremterületeket kivéve, bőven elég volt 1 évig ott laknom, az életbe többet vissza nem mennék. A Demszky-patkány a regnálása alatt tett róla hogy élhetetlen város legyen, Tarlósnak iszonyú sok munkája lesz, mire helyre tudja hozni amit az a kártékony libbant idióta tönkretett.


A "pro" listához maximum azt tudnám írni, hogy több pénzt kapsz egy adott munkáért, viszont mivel Pesten minden háromszor annyiba is kerül, gyakorlatilag kapott a szar egy jó nagy pofont. Ha meg ingázol, a közlekedés viszi el a bevételtöbbletedet.

Szokták írni, hogy Pesten közelebb van minden, de ez se igaz egyetemesen. Ha az agglóban laksz, az kb. annyi, mintha megyeszékhely közeli faluban laknál, a kórház, TESZKÓ, multiplexes mozi stb. ugyanolyan messze van tőled, csak Pesten még nehezebb bejutni a szar közlekedés miatt.

Még ide jöhet az, hogyha szeretsz bulizni, akkor könnyen találsz szórakozóhelyet, bár eléggé röhej, hogy valakinek egész Pestig kell mennie, hogy egy megfelelő bárt vagy diszkót vagy akármit találjon.


A "kontra" listára pedig jöhet minden egyéb:

Iszonyú magas a bűnözés, 2010 óta gyakorlatilag megnégyszereződött a vagyon- és életelleni bűncselekmények száma, de mióta terjeszkedik a bulinegyed, és ki akarják hajítani a tizen-huszonéve ott lakókat, azóta hál'Istennek a sikolyrészeg, üvöltöző, káromkodó, az élő fába is belekötő bulizóknak is lehet örülni. Az adófizető állampolgárok le vannak szarva magasról, a kereslet diktál, több bulinegyed meg szórakozhely kell, nincs még elég kőalkoholista meg narkós idióta az országban! És amúgyis, tegnap hozták rendbe a buszmegállót alant, ideje volna már, hogy egy csapat rikoltozó baromállat betörje csak úgy "me' mé' ne" alapon...

A büdös csövesek eltakarítása közterületről egy biztató kezdeményezés, de a zsernyákok úgyis szarnak majd bele az egészbe, ahogy a bulikázó aranyifjakra is, ha törnek-zúznak, és minden kapualjat összehánynak.

A légszennyezés megint egy olyan dolog, ami kimondottan a fővárosra jellemző, egyrészt a vízfej miatt az összes ipar ott összpontosul, és vígan pöfögtetik a dzsuvát 24/7 a kéményekből még nyáron is, másrészt leálltak a városi gáz gyártásával, a rizsacsökkentéssel ellentétben egyre emelkedik a gáz ára, aki teheti, fával fűt, vagy bármivel, amit elér, harmadrészt meg ugye a tömérdek autó, mert egy csomó sutyerák proli még a vécére is autóval jár. Télen meg lehet fulladni a szmogban, érdekes látvány a Citadelláról a nagy barna kulimász ami megüli ilyenkor a várost. És akkor megy a csodálkozás, hogy miért van ennyi asztmás meg hörghurutos, biztos a csúnyarossz parlagfű, büntessék meg egymillára aki nem irtja ki...igazi magyar megoldás, szarva közt a tőgyit...

A közlekedéssel "csak" annyi a bajom, amit már írtam is, hogy az éjszakát kivéve állandóan tömve vannak az utak, a metrón kívül kvázi képtelenség bárhova is odaérni időben. Azonkívül brutálisak a jegyárak is, 1 megállóért annyit fizetsz mint 12 megállóért, holott tőlünk nyugatabbra ezt már rég megoldották. A drága közlekedés miatt egyre több a bliccelő, az ellenőrök meg sose a harmincfős buckalakó hordákat meg a saját szarában fetrengő büdös csövest vegzálják, hanem a kisdiákot, hogy miért hiányzik 0,5mm a diákigazolványa sarkából. Érdekes az is, hogy bár már X-edik éve tart a korszerűsítés, eddig mindig csak szarabbnál szarabb járműparkot sikerült kapni, a gépállomány egyik fele rendszeresen a szervizben van.

Az emberek mentalitása a fővárosban az érzéketlen, mindenki másra magasról szaró véglényeké. Íme egy remek szemléltető példa:


[link]


Ennyit ér az, hogy közel van a kórház...ott hagynak megdögleni a járdán a csikkek és a köpetek közt.


Kedves #3 válaszadó: nyugodtan nevezheted hazugságnak meg piti politikai vádiratnak a cikket (SZVSZ te feleilyet nem tudnál összehozni), de a benne leírtak teljesen igazak attól, hogy nem bírja a gyomrod. Gondolom te is abba a százalékba tartozol, akik a világ minden kincséért se hagynák ott a fővárost, mert Budapest=Magyarország, Gödöllőn túl az emberek fán élnek és vadásznak-gyűjtögetnek. Erre speciel kitűnő a főváros: a konzumidiótáknak gyűjtőhely, akolmeleg, addig mantrázzák maguknak, hogy milyen szuper ott élni, amíg maguk is elhiszik, tisztára mint Göbbels tanítványai.

A mínuszt pedig kaptad.

2018. aug. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A #9 válaszadónak van igaza, nagy zöld pacsit kapott!!!

Budapesten gyakorlatilag semmi nincs, amiért huzamosabb ideig érdemes lenne ott élni. Baromi túlzsúfult, egészségtelen, drága és veszélyes hely, persze aki ott született és ott is élt, ki nem tette onnét a lábát, az honnét is tudhatná, neki Budapest a non plusz ultra, fel se fogja, hogy milyen szennyes túltömött, bűnözőktől hemzsegő sokba kerülő helyen lakik.

Mikor Demszky hatalomra került, akkor kezdett a főváros egyre rosszabb hellyé válni, köszönhetően annak, hogy rajta keresztül betehette a zsidaj nagytőke a mocskos csizmáját az ajtón belül, és úgy kezelte Pestet mintha a saját játszótere lenne, a Hajógyárin pl. nekiálltak mindent lebontani ami az útjukba került, csak hogy valami nyamvadt kaszinót felhúzzanak. Elkezdték felszámolni a boltokat és az áruházakat, helyette meg jöttek a multik. A hazai ipart szétverték, vagy elhordták a külföldi tőkebefektetők, nehogymá' konkurenciát jelentsen ugye. Eközben meg folyamat romlott az életminőség Pesten, egyre nagyobb lett a légszennyezés, egyre koszosabbak voltak az utcák, egyre több volt a büdös csöves meg a falfirkálás, a bűnözők vidáman lubickolhattak az anarchiában mert a policájok nem foglalkoztak velük, inkább a Gyömrőin trafiztak, abból jött a zseton ugye. Az utakat nem javították, olyan kráterek voltak bennük, hogy a verduni csatatéren is normálisabban lehetett közlekedni, a BKV-t szépen nekiálltak privatizálni egy piramisjáték keretében, aztán mikor összedőlt a piramis, az adófizetők pénze kellett ahhoz, hogy ne menjen csődbe az egész hóbelevanc.

Tarlós nem is olyan régen egy 50 fejezetpontos "fehér könyvet" állított össze Budapest problémáiról. Ezeket szinte kivétel nélkül mind Demszky meg a ballib gyülevésze okozta a városnak, és megoldás mái napig nincs rá. Szóval amiket itt felsoroltam, ezzel épp csak a felszínt kapargáltam meg, vannak ennél sokkal de sokkal nagyobb problémák is!

A 3. válaszadónak meg én is nyomtam mínuszt. A 8. válaszadónak szintén.

2019. aug. 19. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!