Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki ki akar rabolni,...

Ha valaki ki akar rabolni, hogyan tudom ártalmatlanná tenni és jogilag ez minek számít?

Figyelt kérdés
valami jó technika érdekelne, pl. seprűnyéllel fejbe verni, és, hogy milyen jogi vonzatai lehetnek ha a rabló megsérül vagy akár meghal?

2017. aug. 23. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Jogilag ez önvédelem.

A gyenge pontokat támadni, ami a halánték, az ádámcsutka, a gyomorszáj, valamint az ágyék. Halántékkal és torokta ütéssel mondjuk lehet ott is fog maradni, ha összetöröd az ádámcsutkáját:D

2017. aug. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Első vagyok. És ha meghal lehet elővesznek, de ha tényleg olyan a helyzet, hogy a te életed veszélyben van, neked kedvez a törvény
2017. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ha egy rabló jön rabolni, feltételezem, hogy van nála kés, ami az én életem kioltására alkalmas. ha megtámadom, mert nem hagyom, hogy elvigye az értékeimet, akkor feltételezem, hogy használná is azt a kést, tehát életveszélyben vagyok attól a pillanattól kezdve, hogy behatol a magán területemre. Főleg a cigányok rabolnak és ők még szórakozni se mennek kés nélkül, nemhogy betörni.
2017. aug. 23. 21:51
 4/12 Alain Delon ***** válasza:
Az arányosságot figyelik. Szóval, ha csak el akarta venni -mondjuk- a telefonodat, te meg agyonvered, a sitten kötsz ki.
2017. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

" feltételezem, hogy van nála kés"


Amíg csak "feltételezed", addig nem vagy életveszélyben, csak akkortól kezdve, hogy megfenyeget a késsel!

2017. aug. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#feltételezem, hogy van nála kés, ami az én életem kioltására alkalmas#


Ez nem így megy! A feltételezés nem érvényes, mert ezzel az erövel bárkit agyonüthetsz, mert FELTÉTELEZED, hogy meg akart támadni, vagy FELTÉTELEZED, hogy van nála valamilyen fegyver!


Ha látod a fegyvert és ha fenyeget vele az illetö - azaz támadásra alkalmas pozicióban tartja -, CSAK akkor érezheted amgad életveszélyben. (Ha csak zsebéböl kilátszik egy kés nyele, az nem fenyegetö helyzet!)

2017. aug. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Sokan túlértékelik a kést. Ha a lakásban vagy és a betörő előveszi a bicskáját, akkor BÁRMIT felhasználhatsz ellene. Hozzávághatsz egy asztali lámpát, egy lábast, tányért, de akár az egész asztalt is. Ha a kése 8 centis, el lehet törni az alkarját egy húskloffolóval, kalapáccsal, de elővehetsz egy 30 centis kést is. Bele lehet szúrni a combjába, arcába csavarhúzót, tollat, ceruzát, kulcsot. Az arcába lehet önteni az olajat, a levest, stb. Szét lehet verni a fején seprűnyelet, esernyőt, vagy a teljes étkészletet. Ismétlem: Bármit lehet fegyverként használni.
2017. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
ha megvillantja a kést, majd gondoskodok róla, hogy többet ne villanthassa senkinek... megelőzendő a későbbi bosszúhadjáratát, mondjuk egy törött alkarért vagy koponyáért.
2017. aug. 23. 22:16
 9/12 A kérdező kommentje:
Érdekelnének még vélemények! Szerintem nem csak halál esetén indítanak ügyet, hanem könnyű vagy súlyos testi sértés esetén is, nem? Vagy ha csak megsérül akkor az jogos önvédelem, ha meghal akkor viszont ember ölés?
2017. aug. 27. 20:43
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Gondolkodsz is azon, amit írsz?


"ártalmatlanná tenni"...



2 méter magas vagy?

jártas vagy valamilyen küzdősportban, ill. önvédelmi tecknikákban (crav maga, wing tsun, mui thai...) esetleg?


szolgáltál tengerészgyalogosként pl. afganisztánban?


Mert az "ártalmatlanná tételt" ekkor tudom reálisan elképzelni.


Persze, a büntetőeljárásunk egyik alapvetése, hogy a tetten ért elkövetőt BÁRKI elfoghatja.


Ugyanakkor senkinek sem javaslom, hogy megfelelő KÉPZETTSÉG és KIKÉPZÉS nélkül ilyet tegyen, mert rosszul járhat, nagyon rosszul.


Volt már emberölési ügyem, ahol úgy védtem a vádlottat, hogy az egész "csak" betöréses rablásnak indúlt.



ugyanakkor az egész felkészültséged semmit se ér, ha többen vannak és Te monjuk alszol, amikor jönnek....


Amit Te felvetettél, az mondjuk egy - egy elleni küdelemben lehetséges, ami a valóságban kb. csak a filmeken létezik.


Vagy gondolog, hogy aki be akar törni hozzád - és ebből él - az olyan hülye, hogy egyedül csinálja és akkor megy, amikor Te otthon vagy?


Még az alkalmi elkövetők is "figyelnek" alap dolgokra!!


Na az, meg hogy mi a realitása annak, hogy a fejbe vert rabló meghal, azt hagyjuk...



Kevesebb Walker, a texasi kopó - t kéne nézni és többet olvasni.

2017. dec. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!