Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Volt olyan művész aki megbukot...

Volt olyan művész aki megbukott matekból?

Figyelt kérdés
Érdekelnek szélsőséges művészek, akik alkottak, de mellette az életük/személyiségük "összeférhetetlen" volt. Tehát olyanok érdekelnének akiket alacsony intelligencia hányadossal rendelkezőnek véltek mégis volt valami tehetségük. Érdekel, hogy a kettő hogyan függ össze.
2010. máj. 25. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Einstein megbukott matekból, később matematikus lett, ha ő művésznek számít :)
2010. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem bukott meg Matekból Eistein:


Idézet:


Egy késobbi interjúban Einstein így nyilatkozott erről:

– Széles körben elterjedt nézet, hogy Ön egy ízben megbukott matematikából? Igaz ez?

– Ugyan, dehogy. Ez egy elferdített történet. Amikor először tettem felvételi vizsgát a zürichi Politechnikai Foiskolára 16 éves voltam, s nem voltam elég felkészült francia nyelvbol és botanikából.

– Szóval nem bukott meg matematikából?

– Oh, nem. Soha nem buktam meg matematikából.. Már 15 éves korom előtt elsajátítottam a differenciál- és integrálszámítást.


(Harry A.Cohen: Egy délután Einsteinnel

2010. máj. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
akkor bocsi, nem akartam félrevezetni senkit, én a matektanáromtól hallottam.
2010. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!