Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Áramütés. Túl lehet esni rajta?

Áramütés. Túl lehet esni rajta?

Figyelt kérdés

Üdv!

1-2hónapja kaptam egy áramütést.

(Elvagtam a lábam,és a kádba akartam logatni a lábam,hogy nem e lesz meleg a víz neki,vagy mennyire csípi..

Mikor bele logattam a labam kicsit,nagyon gyenge kis razas ert,de alig ereztem.

Kivettem a labam..

Bele nyultam a kezemmel(kisujjammal)

Azt is megcsipte.

Felvettem egy papucsot,hatha vizes volt a csempe.

Bele logattam a labam ujjat,nem csipte..

Bele toltam bokamig,elkapott egy nagyon eros aram es rangatott nagyon csunyan.neki estem a falnak,utana a fa ajtonak,es kiestem a furdoszobabol.

Nagyon remegtem..

Nem fajt utana semmim.

Masnap eszleltem,h a bal kezem alig tudom mozgatni/felemelni)

Aztan egyaltalan nem tudtam..

A mellemen talaltam ilyen 'sebfoltot'..halisten 1het utan minden elmulott.

Edesanyukam dolgozott,en nem tudtam ilyenkor mit kell tennem,nem mentem orvoshoz.

Azota minden rendben,csak annyira megerintett a dolog,hogy keptelen vagyok ott furodni.

(Inkabb elmegyek mamamhoz)

Akkora felelmet okoz ha oda be kell mennem.

Ezen tul fogok esni?

'Hozza rakom,nem tudom,hogy kerult a kadba aram.(tesom furodt elottem,es nala semmi baj nem volt)

Nem nyultam semmihez.nem volt nalam telefon se semmi.

18L


2017. aug. 28. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mar tul vagy rajta, legtobben az elso par oraban hunynak el a szivritmuszavar miatt.


Viszont a vezetekeket a hazban en megvizsgalnam, mert valami nagy gaz van ott. Addig leginkabb eletveszelyes teruletnek kellene nyilvanitani a hazat, alberletbe koltozni.

2017. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 2*Sü ***** válasza:
100%

> Edesanyukam dolgozott,en nem tudtam ilyenkor mit kell tennem,nem mentem orvoshoz.


Ami óriási hiba. Áramütés esetén akkor is orvoshoz kell menni, ha amúgy látszólag nincs semmi problémád. Az áramütés hatására kialakulhat például vérrög, ami nem rögtön öl meg csak órákkal, esetleg napokkal később. De a szívritmuszavar is játszik, ahogy az első válaszoló írja, azt sem feltétlenül érzed, de jóval az áramütés után is tud gondot okozni. Persze most már hónapokkal vagyunk az áramütés után, ergo nagyjából 100%, hogy nem történt semmi, ha te nem érzel valamilyen változást.


A kád nem véletlenül ráz. Ott valóban valami probléma van, és itt osztom az első válaszoló álláspontját, addig a fürdőszobát sem közelíteném meg, sőt lekapcsolnám a kismegszakítót, amíg egy szakember meg nem állapítja, hogy mi a probléma, és elhárítja azt.


Viszont ha ez megvan, utána még tarthatsz a kádtól. De ez a félelmed már nem lesz racionális, és ennek a tudatosítása sokat segít. Bárhol történhet olyan meghibásodás, ami áramütéshez vezethet. Nem túl gyakori, de előfordulhat. Ha annak az oka, hogy miért rázott meg a kád tisztességesen fel lesz derítve és el lesz hárítva, akkor kisebb is az esély, hogy pont a kád ráz meg újra. Sőt jó esélyed van rá – statisztikai alapon –, hogy az életben nem ráz meg többé áram.


Ha viszont a félelmed hosszútávon sem múlik el, akkor érdemes pszichológushoz fordulni, mert a félelmed irracionális lesz. Hasonlóan ahhoz, mint mikor valaki nem ül vonatra pénteken, mert pénteken rabolták ki. Vagy nem egy kocsival az M7-esen, mert ott egyszer karambolozott.

2017. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal orvoshoz kellett volna menned. Mindegy, hogy eltelt idő, s nincs panaszod, menj el, csináljanak egy EKG-t.

Nem igazán értem, miért kísérleteztél. Az első áramütés nem volt elég, még próbálkoztál néhányszor. De miért?


És most mindent kapcsoljatok le a villanyóránál. Mondjuk én a kismegszakítókhoz, olvadóbiztosítékokhoz (ha vannak) sem érnék hozzá ezek után, csak száraz, törölközővel betekert kézzel, száraz fa rácson állva.


Életveszélyes lehet az egész lakás. Első dolgotok legyen holnap hívni egy olyan villanyszerelőt, aki le van szerződve a szolgáltatóval.

Biztosítéktábla, életvédelmi relé, vezetékek, dugaljak, mind azonnali ellenőrzést követelnek.


És ne a pénzt számoljátok, mert a temető sem olcsó.

2017. aug. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2*Sü ***** válasza:
100%

> Mondjuk én a kismegszakítókhoz, olvadóbiztosítékokhoz (ha vannak) sem érnék hozzá ezek után, csak száraz, törölközővel betekert kézzel, száraz fa rácson állva.


Mondjuk ez felesleges óvintézkedés. A biztosíték, kismegszakító a fázist szakítja meg, tehát rendes működés közben fázis alatt van. Nem veszélyesebb lekapcsolni a kismegszakítót, vagy kicsavarni a biztosítékot, mint normál esetben.


> Életveszélyes lehet az egész lakás.


Talán annyira nem súlyos a helyzet, de jelen esetben jobb kicsit jobban félni a kelleténél, mint kevésbé a kelleténél. De a kádat nem közelíteném meg, amíg el nem hárítják a hibát. Illetve a hiba akár spontán is okozhat zárlatot, ami viszont az elektromos berendezéseknek nem feltétlenül tesz jót. Tehát akármennyire kényelmetlen, kellemetlen, én nekifutásból áramtalanítanám a lakást.

2017. aug. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Le van kapcsolva minden áram,tesoim csak akkor furdenek ott,de en ugy sem merek kockaztatni.(mivel nem tudom mi okozta,csak bemenni is felek)

Alapbol szivritmuszavarom van) :(

2017. aug. 29. 05:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!