Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most kaptuk meg a 4 új tantárg...

Most kaptuk meg a 4 új tantárgyaknak a tankönyveit [kémia, földrajz, biológia, fizika]. A 4 tantárgy miről fog szólni? Nehezek lesznek?

Figyelt kérdés

2017. aug. 31. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha szereted a reál tárgyakat, akkor izgalmasak lesznek.
2017. aug. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát nálunk mindenki a fizikát szidja, hogy hűha de nehéz, de istenbizony nekem sokkal könnyebb volt, mint a kémia.

Mondjuk fizikához baromi jó tanárunk volt, valószínűleg ezért is volt könnyű megérteni.


Ez szerintem személyfüggő is. Én pl baromi nehezen tudom megérteni a kémiát, pedig azért nem rossz a tanár.


A biosz szerintem nem lesz nehéz, mi 7-ben csak az állatokról, éghajlatokról tanultunk, amit tökre szerettem tanulni :D De mondom hogy ez személyfüggő, hogy neked mi tetszik/mit jobb tanulni


A föci sem sokkal nehezebb. Mondjuk nekem nehéz volt azt megtanulnom, mert az a földrajz tankönyv valami siralom volt, képtelenség lett volna abból tanulni, kiírtam a a füzetbe a 4 oldalas leckének a lényeget, úgy sokkal könnyebb volt. Remélem nektek nem az lesz, a tanárunk is elsírta magát azon a könyvön..


Igazából ha tanulsz türelmesen, és értelmezed, akkor valószínűleg egyik sem lesz hűdenehéz.

Sok sikert :)


14/L (8-ba megyek)

2017. aug. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2*Sü ***** válasza:

> A 4 tantárgy miről fog szólni?


Ha belenézel a tankönyvbe – legalább a tartalomjegyzékbe, vagy néhány leckébe –, akkor lesz némi fogalmad róla.


> Nehezek lesznek?


Attól függ, hogy milyen beállítottságú vagy. A fizika erőteljesen matematikára épül. Ha jól megy a matek, akkor nagy eséllyel a fizika is jól fog menni. Ha nem szereted a matekot, a fizika is nehéz lesz, lévén erősen használja a matematikát. A kémia áll talán a legközelebb a fizikához, ott már szerényebb matektudással is lehet boldogulni, kicsit többet kell magolni, de még mindig eléggé „szögletes”, logikára, rendre, rendszerezésre épülő tantárgy, de azért számolások is vannak bőven. A földrajz és a biológia kevésbé fontosnak tartott tantárgyak, tulajdonképpen ezek is ugyanabba a csoportba tartoznak, mint a matek, fizika, kémia, de ezeknek külön vizsgálódási módszereik, fogalmaik, rendszereik vannak. Kicsit magolósabbak.

2017. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!