Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudom melyik bundon...

El mariachi kérdése:

Hogyan tudom melyik bundon milyen hang van?

Figyelt kérdés
Helló mindenkinek,kezdő gitáros vagyok s az érdekelne hogy azt honnan tudom melyik bundon melyik hang szól? Láttam videót ahol barré fogàssal mutatták de nem végig,szóval érdekelne melyik hang van az 1 bundtol az utolsó bundig barrè fogàssal. Aki tud segítsen mert sehol nem tálok választ. És az is érdekelne hogy más hangokat hol találok a gitáron ami zongoràn is van mint pl az f meg a többi?

2017. szept. 2. 14:45
 1/5 Mojjo ***** válasza:

Tessék:

[link]


Amúgy nagyon egyszerű. A legvékonyabb húrtól a legvastagibb haladva a húrok alaphangjai: e - h - g - d - a - e. (Avagy a megfelelő oktávban elhelyezve őket: e' - h - g - d - A - E) Innen pedig ahogy haladsz felfelé a bundokkal, szépen egyesével lépkedsz a kromatikus skálán. Egy bunddal arréblépés = egy fokkal arréblépés a kromatikus skálán.

2017. szept. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Waff ***** válasza:
Kesztler: Összhangzattan
2017. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Waff ***** válasza:
Igaz ebben nincsen gitáros elmélet, de az alapok megértéséhez tökéletes.
2017. szept. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
abcdefghijkl... es igy sorban
2017. szept. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy rögtön a hangszeren akarsz játszani, ahelyett, hogy elkezdenéd az alapoknál.

Nem azt mondom hogy tilos kézbe venni a hangszert. Lehet vele ismerkedni, akármilyen dallamot lepötyögni, esetleg akkordokkal kísérletezni, de ha ilyenek kérdezel, az sajnos az alapok hiányát jelzi.

Csak hogy világos legyek:

Amíg nem ismersz minden betűt, ne fogj hozzá levelet írni. :-)

Tanácsolom, tartsd be a hangszer tanulás methodikáját mert alapvető információk maradhatnak ki, ill. rossz technikák rögzülhetnek.

2017. szept. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!