Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van tele az oldal...

Ferencke333 kérdése:

Miért van tele az oldal folyton ezekkel a kamu hirdetésekkel? Meg egy csomó más oldal is? Miért nem kapják már el ezeket a .. tudjuk miket?

Figyelt kérdés
2017. szept. 5. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert ebbol van penzuk.
2017. szept. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Crisopher ***** válasza:
Pénz, pénz, pénz. Erről szól minden.
2017. szept. 6. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
52%
Én nem látok hirdetéseket. AdBlock...
2017. szept. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem hogy pénz pénz ,,,, de ez illegális gondolom én , hiszen csalás átverés ?! És simán lehet nyilvánosan csinálni ?
2017. szept. 6. 07:58
 5/14 2*Sü ***** válasza:

Mivel Adblockot használok, nem látom a reklámokat.


Az oldal üzemeltetéséhez kell infrastruktúra (szervert kell bérelni, vagy üzemeltetni, ami pénzbe kerül), kellenek emberek (moderátor, rendszergazda, programozó). Mivel senki nem fizet – és valószínű nem fizetne – azért, hogy a gyakorikerdesek.hu oldalt használja, ezért valamiből elő kell állítani valamilyen bevételt. Erre valók a reklámok.


A gyakorikerdesek.hu a Google hirdetési rendszerét használja. Hogy milyen jellegű, témájú reklámok jelennek meg !nálad! az oldalon, az az internetezési szokásaidon múlik. (Milyen oldalakat látogatsz, ahol Google reklámok, vagy Google statisztika működik, mire keresel rá a Google-ben, milyen alkalmazásokat telepítesz az Android telefonodra, stb…) Ha mondjuk gyakran jársz számítástechnikai eszközöket forgalmazó webshopokon, gyakran keresel rá ilyen jellegű témákra, akkor webshopok, számítástechnikai eszközök reklámjai jelennek meg. Ha autók után érdeklődsz mostanában, akkor autószalonok, autómárkák reklámját fogja megjeleníteni elsősorban. Tehát te nem azt látod, amit mi látunk. Ha kamu hirdetések jelennek meg, akkor olyan témájú oldalakat látogatsz, olyan témákra keresel rá, ami vonzza az átverhető embereket.


Jelen esetben tehát nem a gyakorikerdesek.hu-nál kell reklamálni, mert nem ő dönti el, nincs hatása arra, hogy milyen jellegű hirdetések jelennek meg az oldalon.


És igen, van ilyen is. Van, aki egyértelműen visszaél a Google hirdetési rendszerével. Ezeket rendszerint a Google előbb-utóbb törli. Van, ahol ez már nem annyira egyértelmű, vagy nem bizonyítható. Ott nehezebb dolga van a Google-nek is, hiszen a hirdető fizet a hirdetésért, nem lehet csak úgy ukmukfuk törölni a reklámjait, ahhoz bizonyíthatónak kell lennie, hogy a reklámok megsértik a Google felhasználási feltételeit, vagy az irányadó jogszabályokat. Ez utóbbi egyébként eléggé macerás, mert mi van, ha egy orosz állampolgár Törökországban nyit meg egy Németországban működő weboldalt, ami az USA-ban működő Google hirdetéseit jeleníti meg, történetesen egy olyan hirdetést amely egy Kínában működő céget hirdet, akkor melyik ország törvényei az irányadóak? Ami az egyik országban törvényes, az a másik országban lehet illegális. A nemzetközi jog meg nem biztos, hogy tisztázza ezt a helyzetet, már ha az adott ország egyáltalán elfogadja a nemzetközi jog intézményét.

2017. szept. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%

"Értem hogy pénz pénz ,,,, de ez illegális gondolom én , hiszen csalás átverés ?!"


A hirdetés nem illegális. Ráadásul a megjelenő hirdetések egyénre szabottak. Ez azt jelenti, hogy a hirdetések a következő szempontok alapján kerülnek megjelenítésre:

-az éppen látogatott oldal tartalma

-a korábban látogatott oldalak tartalma

-a keresési előzmények

-ugyanarról az IP-címről, vagy környékről való keresések, valamint a helyhez közeli cégek hirdetései

-más, a felhasználóhoz valószinűleg köthető eszközök keresési és helyelőzményei

-egyéb olyan információk, amiket a Google és társai tudnak rólad (ez több, mint gondolnád).

2017. szept. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez mind szép, csak egy a gond:

ezen az oldalon 98%-ban ilyen átverős hirdetések vannak már nagyon régóta. Nagyon-nagyon ritka a "normális" hirdetés.

És nem, nem szoktam ilyen oldalakat látogatni, nem keresek rájuk, stb.


Úgyhogy szerintem ebbe keményen beleszól az is, hogy a Harmonet oldalán vagyunk, amelyik egy ezoterikus irányultságú cég. A hirdetések nagyon nagy %-a is ezoterikus.

2017. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 2*Sü ***** válasza:

> ezen az oldalon 98%-ban ilyen átverős hirdetések vannak már nagyon régóta.


Ezt nem tudjuk megítélni, nem látjuk, hogy te milyen hirdetéseket látsz. Én most kikapcsoltam az Adblock-ot, és a következő hirdetések jönnek szembe többszöri frissítés után:


- Egy a városomban megnyílt új műszaki áruház reklámja. [Gondolom a hirdetés a városomra, és a műszaki érdeklődésemre lett célozva.]

- Életbiztosítás reklám (magyar). [Gondolom az életkorom miatt.]

- Digitális fotókidolgozás (magyar). [Műszaki érdeklődés.]

- Rendezvénytechnika (magyar). [Műszaki érdeklődés.]

- LED lámpa (magyar). [Nemrégiben vásároltam ilyen dolgokat online.]

- Banggood.com (angol). [Műszaki érdeklődés, eBay és más webshopok használata miatt.]

- EMag (magyar). Célzottan az utóbbi időszakban nézegetett termékek vannak listázva.

- Egy visszér elleni gyógymód (magyar). [talán az életkorom miatt]

- Egyetlen hirdetésben (magyar) tévé [nemrégiben vásároltam], egy szálláshely [azon a környéken, ahol idén nyaraltunk], szerverbérlés annál a cégnél, akitől a szervereinket béreljük, játék webshop [nemrégiben rendeltem onnan egy gó táblát].

- Egyedi párna (magyar). [randomnak tűnik]

- Programozó kurzus (magyar). [alapvetően programozó vagyok]

- Egy multi üzletlánc reklámja (magyar).

- Egy másik multi reklámja (magyar).

- Egy színpadi előadás reklámja (magyar). [az érdeklődési körömbe passzol]

- Egy laptop webshop oldala. [A cégnek szoktam nézni laptopokat beszerzésre.]

- Mobil webshop (magyar). [Műszaki érdeklődés]


Ahogy látom nem kizárólag Google hirdetések vannak.


Ebből talán az egyik tűnik átverésnek, bár ez is megkérdőjelezhető. (Nem tudom, hogy a visszérkezelés amúgy átverés, vagy valóban hatásos.)


Sokan letiltják a követést, igyekeznek anonimak maradni. Ez abból a szempontból jó(?), hogy a Google nem tud meg rólad semmit. Bár nem tudom, hogyan tudna bárki azzal visszaélni, ha tudja rólam, hogy informatikus vagyok, meg hogy Révfülöp környékén nyaraltam idén. Abból a szempontból viszont nem jó, hogy random reklámok jönnek. Ha már el kell viselnem valamilyen okból a reklámot – amúgy nem kell, erre jó az Adblock –, akkor legalább olyan reklám jöjjön szembe, ami akár fel is keltheti az érdeklődésemet. Nem szoktam adhoc jelleggel vásárolni, de nem baj, ha bizonyos termékekről, szolgáltatásokról esetleg tudom, hogy egyáltalán léteznek.


A Google hirdetéseket amúgy valamennyire testre is lehet szabni. A hirdetés jobb felső sarkában ki lehet ikszelni egy-egy hirdetést. Ez a Google-nek is jó visszajelzés, mert ha tömegesen zárják be, abból sejthetik, hogy valami gond van az adott hirdetéssel.

2017. szept. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 2*Sü ***** válasza:

> Úgyhogy szerintem ebbe keményen beleszól az is, hogy a Harmonet oldalán vagyunk, amelyik egy ezoterikus irányultságú cég. A hirdetések nagyon nagy %-a is ezoterikus.


Ezt meg honnan vetted? :-) A gyakorikerdesek.hu üzemeltetője a Webminute Kft. Üzemeltetnek pár másik honlapot, de a Harmonet nincs közöttük. A Harmonet üzemeltetője a Harmopress Kft. Köze nincs a két oldalnak, cégnek egymáshoz. A céginformációk alapján meg pláne:

- [link]

- [link]


Az ezoterikus tárgyú reklámok nálad vagy általános célzással jönnek be (pl.: magyar vagy, x életkorú), vagy mert jársz ilyen témájú oldalakon.

2017. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem semmi releváns nem jön, csak a szokásos gyógyszer/fogyókúra (de a legdurvább kamuk) /ezotéria (de ebből aztán igen undorítóak) /teljesen általános.

És persze az átverősöket jegyzem meg jobban. Tényleg van más is.


De most én is feltettem az ADblockot, mert elegem van belőle.

Egyelőre alapbeállításokkal, tehát nem kapcsoltam ki az összes reklámot benne. Így csak az agresszív, bosszantó, nem egyértelmű reklámokat blokkolja.


Egy reklámot sem láttam azóta egyetlen oldalon sem.

2017. szept. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!