Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postán hogyan kell feladni...

Postán hogyan kell feladni egy kabátot és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Itthon csomagoljam be papirba vagy dobozba és cimezzem fel vagy a postá adnak dobozt? Ez mennyibe kerül?

2017. szept. 12. 09:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább dobozba tedd, mert a papír csomagolás nem garantált, hogy ép marad. A postai költséget meg fogod, bemész a postára, és megkérdezed. Ugyanis számít a méret, és a súly is.
2017. szept. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sztem keress egy dobozt magad amibe belefér. Postán is lehet venni egységdobozt de még a legnagyobb méret elég is kicsi úgyhogy nem biztos hogy azzal jól járnál. Aztán ha szépen bedobozoltad és becsomagoltad papírba kösd át zsineggel és vonulj be egy postára. Ott lemérik neked és megmondja mennyi az ára. Elég horror! arra készülj fel. Nincs a közeledben valami csomagküldő szolgálat? Fox post vagy Posta csomagautomata? Ott lényegesen olcsóbban jönnél ki! remélem segítettem!
2017. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Annyira azért nem bonyolult. Csomagként kell feladni, 2 kg súlyig 1490 Ft. Ha meghaladja a 2 kg-ot de az 5-üt nem éri el, akkor 200 (300?)forinttal több. Otthon célszerű becsomagolni, mert a doboz nem olcsó, és helyben elég kényelmetlen összeállítani és megcímezni.

A Foxpost valóban megoldás lehet, de aki ebben nem jártas, annak nem ajánlom.

A posta csomagautomata bár olcsóbb, de a feladás akkor is a postán történik, nem lehet automatánál feladni, tehát ugyanannyi utánajárást igényel, sőt még címiratot is kell nyomtatni...

Szóval én azt javaslom, hogy otthon dobozold be, címezd meg, vidd be a postára, legyen nálad 1800 forint, és onnan már minden menni fog.

2017. szept. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De fel lehet adni automatánál is. Ott helyben elkészíti a címiratot is. Tapasztalatból tudom én is így adtam fel automatánál.
2017. szept. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget! Már be is csomagoltam egy dobozba. :)
2017. szept. 12. 16:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Abban még tudnátok segiteni hogy pontosan hogyan kell megcímezni? 2kg alatt van ugyhogy levélként kell feladni. Ugye?
2017. szept. 12. 16:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezeket is elmondják neked a postán.
2017. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!