Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek jogunk van helytel...

Szerintetek jogunk van helytelenül cselekedni?

Figyelt kérdés
A szabadság és a helyesség közül melyik élvezzen elsőbbséget.Példával:jogos-e a dohányzás?

2017. szept. 15. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Igen, jogunk van. Egyértelműen a szabadság élvez elsőbbséget. Mindenki maga döntsön mi az, ami belefér neki.
2017. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szerintem nagyon nincs.Ha valaki tudja,mi a helyes,én pedig nem,kényszerítsen rá,hogy a helyeset tegyem.Te nem ezt szeretnéd?

Persze,senki nem lehet,soha teljesen biztos abban,hogy az a helyes,amit ő annak gondol.

2017. szept. 15. 15:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én liberális vagyok, de nálam ez mást jelent, mint a politikában.

Azaz, az én szabadságjogom ott ér véget, ahol a tied kezdődik.

Maradjunk a példádnál. Neked szabad dohányozni, nekem jogom van a tiszta levegőhöz. Persze fordítva is igaz.

Azaz addig bagózhatsz, amíg nem érint engem.

Rövidebben: nem szabad ártani.


Nincs ab ovo helyes és helytelen. Ez társadalmi konszenzuson alapszik csak.

2017. szept. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem van ab ovo helyes és helytelen van.Ez esetben:vagy én vagyok jogos és köteles téged leszoktatni a cigiről,vagy te vagy jogos és köteles engem rászoktatni.Attól függően,helyes-e és szükséges-e a cigaretta-a belőle származható betegségek-a halál.
2017. szept. 16. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!