Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan írjak verset?

Hogyan írjak verset?

Figyelt kérdés

Rengeteget próbálkoztam már, és nagyon sok próbálkozásnál igazán belülről jött az érzelme az egésznek...

Végtelen sokszor próbáltam meg megírni egy verset, de soha sem jön össze. A rímek rendkívül erőltetettek, ha pedig a rímekre figyelek, akkor a szöveg csúszik el a mondanivalójától egy rímért...

De, ha a rím nincs, akkor olyan, mint egy random érzelgős szöveg.

Tudnátok tippeket adni erre?

Rengeteget olvastam róla, de még így sem igazán akar...


2017. okt. 2. 16:41
 1/3 anonim válasza:
Az a legfontosabb, hogy mi a célod az írással? Ha az, hogy kifejezd az érzelmeidet, akkor nem kell rímekkel erőlködni. Ha a célod semmi más, csak az, hogy írj verset a klasszikus kritériumokkal, akkor az erőltetésnél nincs jobb ötlet. Később persze könnyebben fog menni és nem fogsz erőlködni, mert rá áll az agyad. Ugyan olyan, mint bármi más, gyakorolni kell. Tehát, ha az a célod, hogy valakinek kifejezd az érzéseidet, vagy csak egyszerűen nem akarod magadban tartani, akkor ne úgy írj, hogy erőlködsz, de ha mindenképp verset akarsz írni, akkor ugyan úgy gyakorolni kell, mint minden mással, és idővel az érzelmeidet viszont látod a papíron, rímekkel, úgy ahogy azt szeretnéd. Sok szerencsét!
2017. okt. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!:)

Az előbb megpróbáltam angolul, és úgy rendesen megy.

Befolyásolhatja az, hogy az elmúlt 4 évben csak angol szövegeket olvastam, angol rapeket hallgattam, angol versekkel foglalkoztam?

2017. okt. 2. 17:03
 3/3 anonim válasza:
Biztosan befolyásolja. Úgy írj, ahogy a legkönnyebb, és ahogyan a legkifejezőbb. :)
2017. okt. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!