Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok késes mestert ajánlani?

Kisvuk29 kérdése:

Tudnátok késes mestert ajánlani?

Figyelt kérdés

Van több kisebb nagyobb bicskám és késem, de egyiket sem érzem tökéletesnek

Fix pengés kést szeretnék, leginkább vadász kést, mert azok kellően vastagok már. Olyan 10 max 12 cm-ig max (a 8 ami ugye törvényileg elő van írva olyan hülye méret, de nagyon nem akarok törvényt se sérteni, viszont a 10cm körüli kések már elég baráti 4mm körüli vastagok)

Na tehát a lényeg, hogy szeretnék egy magyar mesterember által készített vadászkést, de nem igazán vannak fent a neten

Pl több bicskám is van bodnár, de ő róla nem találni semmit a neten

Olyan is van aki feltesz egy szolid honlapra pár képet, de semmi ár. Értem én, hogy egyedileg készülnek, de ha minden késes csak annyit tenne fel, hogy milyen nyelekkel készülhet és mondjuk 18-26 ezer forint körül esnek már el lehetne dönteni, hogy kell-e annyiért és ha kell el lehetne dönteni, hogy az én pénztárcámnak elég e a fa markolat vagy agancs markolat kell esetleg aranyozott trópusi fa alpakka díszítéssel

Amikor néztem a webshopokban a különböző spanyol német meg amerikai cégek késeit (apropó spanyol a legutóbbi késem pont egy spanyol joker és meg vagyok vele elégedve de az is már egy 10-es volt) arra jöttem rá, hogy ha találok is olyat ami megfelel 10 ezer felett érdemes kezdeni a keresést de inkább 15-20 ami árakon meg már vannak hazai kések is

Na itt kezdtem el keresni késeseket, de az egyetlen akit találtam is és ki is merte írni az árakat az a szalontai.eu. A kések tetszenek az árakat korrektnek érzem (főleg a scrimshaw árakat, de mivel aktívan használnám így azt félteném így a picit olcsóbb fa nyél is megteszi), de én nem szeretem ezt mikor nem tudok válogatni márkák (jelen helyzetben készítők közt)

Tudnátok ajánlani olyan készítőket akik szépet is alkotnak és nem szégyellik az árat?

Ha nem nagyon van ilyen akkor marad a szalontai (mondjuk lehet így is ő lesz a befutó, de kést nem szabad elhamarkodottan venni)


2017. okt. 2. 17:33
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!