Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Őstermelői tevékenységet el...

Őstermelői tevékenységet el tudok fogadtatni jogviszonyként a kormánytisztviselői fizetési besorolásomhoz?

Figyelt kérdés
Egy olyan ember segítségére lenne szükségem, aki őstermelői tevékenységet folytat, és mellette kormánytisztviselő is. Munkaviszony igazolással kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

2017. okt. 4. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Jogi szempontból érdekel a dolog?
2017. okt. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, hogy érdemes-e próbálkoznom vele egyáltalán. Mert kértem már mindenféle igazolást, amelyet meg is kaptam, de nem teljesen tudják megmondani ezek alapján az intézményben, hogy elfogadják-e, mert ilyennel még nem találkoztak. Abban az esetben elfogadnák, ha családi vállalkozásban működnénk és a vállalkozási szerződésben szerepelne, hogy teljes foglalkoztatású családtag vagyok. De én önálló őstermelő vagyok, így tulajdonképpen nem tudok munkáltatói igazolást felmutatni nekik, ezért nem fogadják el, mint munkaviszony... Amelyet nem értek, mert ha nem lenne munkaviszony, hogyan keletkezhetne jövedelmem a tevékenységből?
2017. okt. 4. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd: ha még a "JOG" kategóriát is képtelen vagy megtalálni, akkor szerintem ne kezdj ebbe bele, mert csúnyán megjárod vele!
2017. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az építő jellegű hozzászólást.
2017. okt. 4. 14:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem viccből írtam. Ha ilyen elemi dologra nem figyeltél, hogy legalább megnézd - ahogy az oldal kéri is - hogy a helyes kategóriába tedd a kérdésed, akkor úgy fognak a különböző hivatalok elölről-hátulról megszívatni, és a nyakadba akasztani a nagyobbnál nagyobb büntetéseket, hogy arról koldulsz.
2017. okt. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És mégis miért büntetnének? Nem törvényellenes dolgot szeretnék valami jogi kiskaput kihasználva végrehajtani. Nem értem az offenzív fellépést a részedről, de remélem, hogy szebb lett tőle a napod. És igen, igazad van, átugrotta a szemem, hogy politika topic is van, és abban találom a jogokra vonatkozó részt, de javítottam a tévedésem. Esetleg akkor ott is megtalálod a kérdésem és hasonló komment áradattal telibombázhatod, ha ebben leled örömöd.
2017. okt. 4. 15:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Te még mindig azt hiszed, hogy csak szórakozni akarok veled?

Azért büntetnek majd, mert nem figyelsz valamire, és elrontod. És ebből SOK lesz majd.


Amire tényleg jó esélyt látok... most sem arra összpontosítasz, hogyan lehetne kijavítani azt, amit TE elrontottál - hanem arra, hogy én mit rontottam el, és miért, és hogy képzelem ezt, stb. stb.

Ha belevágsz, az lesz a vége, hogy az összes létező hivatallal perlekedni fogsz mindenen, és ennek soha nem lesz vége.

2017. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miért húzod le az embert öreg? :D Beismertem, hogy tévedtem, sajnálom, de most be akarod magyarázni nekem, hogy mindent el fogok rontani, és ezért hagyjam az egészet? Te normális vagy? Részemről lezártam ezt a beszélgetést, köszönöm a választ.
2017. okt. 4. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!