Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 15 kg-os LED TV-t tartó...

15 kg-os LED TV-t tartó konzolt mekkora csavarokkal ajánlott vályog falra felfogatni?

Figyelt kérdés
A 49"-os LED tv-hez vettem egy fali konzolt. A hozzá adott csavarokat elég rövidnek tartom. Nem mértem de szerintem kb. 6-7 cm lehet. Amin meglepődtem,hogy tiplit nem adtak hozzá.
2017. okt. 12. 22:07
 1/3 anonim válasza:
100%

Nem ajánlott, akkor sem, ha vályogtégla és akkor sem, ha vert fal.


Hallottam már olyat, hogy a tv emiatt a földön kötött ki és nagy szerencse, hogy a gyerek nem volt alatta.


Egyszer láttam olyat egy eladó házban, ahol egy 80L-es bojlert raktak fel vert vályogból épült falra, s ahol a bojler volt ott a fal befelé dőlt. Jobban megnézve: átfúrták teljesen a falat, két nagy menetes szár, kívül-belül vastag vas pánt, a belső pántra rakták rá a bojlert tartó vasat. A fal azon a részen végig elkezdett repedni, aztán megindult befelé. No comment.


Szerintem vegyél egy tv állványt és ne a falra rakd.

2017. okt. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hat ebben bizony van valami. Azok a 6-7 centis csavarok teglafalba valok, ami tart is. A valyog vagy sarfal morzsolodik, mivel nincs megkotve, csak osszetapadva, igy a tiplit sem tartja meg. A laposteve nyilvan sokkal konnyebb mint az emlitett bojler, viszont a tartokonzol igy is tul nagy erokart jelent a kis tavolsagra eso felfogatasok miatt.


Nekem sz*r minosegu teglabol is fordultak mar ki 10 centis tiplik, pedig csak egy 27 centis miniteve volt rajta...

2017. okt. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Cseréld le a fali konzolt egy normál állványra.

Vagy szekrény...

2017. okt. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!