Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ugyanolyan Magyarországon egy...

Ugyanolyan Magyarországon egy esküvő mint a filmekben, Amerikában?

Figyelt kérdés
Tudom elég hülye kérdés csak mindig érdekelt, amikor néztem egy filmet és esküvő volt, hogy ha majd nekem is el jön a NAGY ALKALOM akkor tudjam mikor mi van meg mik kellenek. Szóval ugyanúgy van nászút és nász ajándék, ugyanúgy az apa kíséri az oltárhoz a menyasszonyt, és muszáj templomban tartani lehet kertben is, van olyan nagy buli a végén? és az eseményeknek a sorrendje hogy van?
2017. okt. 19. 14:30
 1/8 anonim válasza:
Az esküvő olyan, amilyennek az ifjú pár megszervezi. Gyakorlatilag csak a pénz szab határt neki általában, milyen a nászút, mekkora a buli, stb.
2017. okt. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igazából csak 2 megkötés van:

1: Anyakönyvvezető kell! Ezért a legtöbb templomi esküvő nem érvényes polgári szempontból, kell tartani polgárit is. Amerikában is, csak az nincs benne a filmekben.

2: Előre be kell jelenteni.

Ezen kívül, ha meg is akarsz esküdni, akkor igennel kell válaszolnotok az anyakönyvvezetőnek.


Más megkötés nincs, a többit ti alakítjátok.

2017. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor nászajándék is van mindig, és hogy én ugy értettem, hogy mik a szokások magarországon, nem szokott egyforma lenni?
2017. okt. 19. 16:30
 4/8 anonim ***** válasza:

"Akkor nászajándék is van mindig"

Ha adnak, akkor igen.


"nem szokott egyforma lenni?"

Az anyakönyvvezető nem tanul be minden alkalomra új beszédet, és a pap sem tart másféle misét.

A többi még mindig rajtatok múlik.

2017. okt. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tanu is kell.
2017. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Anyakönyvvezető kell! Ezért a legtöbb templomi esküvő nem érvényes polgári szempontból, kell tartani polgárit is. Amerikában is, csak az nincs benne a filmekben."

nem egeszen!


Az USAban a legtobb pap, szerzetes, akarmilyen vallasi vezeto egyben "anyakonyvvezeto" is. Vagyis jogaban all osszeadni barkit. Ezert ha templomban tartod az eskuvodet es a pap bacsi osszead, akkor az a frigy az allam szemeben hivatalos, nem kell kulon polgari eskuvo.


Az eskuvohoz a minimum ami kell, az a ferj/feleseg (egyes orszagokban mar ferj/ferj...), egy hivatalnok aki osszead (pap, lelkesz, anyakonyvvezeto, rabbi, biro, de a haditengereszetnel a hajokapitany is osszeadhat), kell 2 tanu es ennyi!

Ezentul hogy te mit szeretnel az tenyleg csak a penztol fugg, buli, ebed/vacsora, zenekar, tanc, ajandekok, tortak, stb. stb.


En az USAban hazasodtam, rajtunk kivul volt a hivatalnok, aki osszeadott, egy fotos es ennyi. Az egyik tanu maga a hivatalnok volt a masik tanu pedig az asszisztense, aki nem is volt jelen az eskuvon, hanem bent ult az irodaban. Kb. 15 percig tartott az egesz.

Voltam olyan eskuvon (falun) ahol a faluban mindenki meg volt hivva es a helyi kulturhazban volt a lakodalom, voltunk vagy 300-an es volt vagy 6-7 fogasnyi kaja es delutantol masnap reggel 8-ig tartott az ereszdeleahajamat :D


Tenyleg csak a fantaziad szab hatart, hogy a tied milyen lesz (meg a penztarcad...)

2017. okt. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
de a haditengereszetnel a hajokapitany is osszeadhat - erre ne vegyel merget, most utana neztem, ugy tunik csak halivud akarja ezt velunk elhitetni, de a szabalyzat ugy tunik tiltja a hajo/repulo kapitanyoknak, hogy osszeadjanak embereket
2017. okt. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A lényegi része , szóval amikor összeadnak az 10 perc és ennyi. Ez mindenkinek ugyan olyan. Minden más attól függ mit akar a pàr és, hogy mennyi pénzük van.
2017. okt. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!