Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lány létemre szerintetek...

Lány létemre szerintetek lehetnék ács vagy kőműves vagy hasonló?

Figyelt kérdés
13 vagyok és (4-es tanuló) nem mehetek gimnáziumba mert a szüleim nem engedik mert azt mondják mindenképp legyen szakmám.Engem az ilyen fiús szakmák érdekelnek. :D Amikor megláttam hogy mik a hiányszakmák akkor majdnem dobtam egy hátast. Nagyon csúnya kifejezés de a női szakmák nagy része "szar".Mármint hogy nincs is szinte olyan szakma amit tényleg meg is fizetnének.:( Pl:ápoló tök jó meg érdekes de nem lehet belőle megélni.:/ Ha felnőtt leszek akkor egy olyan szakmát akarok amit szeretek és kapok is érte annyi pénzt amennyit ér.
2017. okt. 23. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem is rég volt erről kérdés.


Léteznek az építőiparban is olyan szakmák, amik kevésbé megerőltetőek a többinél:

épületszobrász

díszítőfestő

burkoló

Mindhárom szakmában találkoztam már női munkavállalóval (bár kőművesmesternőt is ismerek).


A fizikailag nehéz munkákat nem javaslom se lánynak, se fiúnak.


Amivel az építőiparon belül jól lehet még keresni:

villanyszerelő

liftszerelő

cserépkályhás


Én a helyedben nem ragaszkodnék építőipari szakmához. Ha négyes tanuló vagy általános iskolában, és jó a kézügyességed, nagyon sok minden mást meg tudnál tanulni. Ja, és egyébként az ápolók nem mindenütt keresnek rosszul.

2017. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha csak a pénzért mész, akkor ne.

Inkább nézz körül jobban.

2017. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehetnél de nem ajánlom! Fizikailag nem bírnád! Az ápolót csak nálunk nem fizetik meg. Ausztriában az itteni bérek többszörösét keresik ebben a szakmában (és még sok másban is), nem véletlenül mennek oda olyan sokan, itthon meg hiány van belőlük (is)!
2017. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt írta hogy a villanyszerelés, meg épületgépészet nőknek is való az menjen el egy kicsit vagy sokat melózni. Egész nap vésni (akár betont), hornyot vágni, mindezt létrán, van hogy ásni is kell, kábelhúzástól is szépen érdesedik a kéz, időjárás, évszakok itt meg aztán végképp nem is számít ha fagy ha kánikula ezt lehet nyomni. Aztán ugyanannyi pénzért a nőkkel se tegyenek kivételt ha elmegy egy villanyszerelő brigádba hogy majd a fiúk vésnek ő meg köti a szekrényeket!
2017. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ápolóhoz érettségi kell. Miért a szüleid akarják eldönteni, hogy mi hova menjél? Érettségi után tágabbak a kapuk több szakma közt tudsz válogatni. Ha 4-es tanuló vagy, akkor kár lenne szerintem szakmunkásba tengödni a sok idióta közt, akik csak azért vannak az adott helyen, hogy teljen az idő. Minőségi magyar szakmai oktatásról nem is beszélve. De ha érdekel a fizika, akkor menj elektronikai müszerésznek vagy elektronikai szakgimnáziumba utána a technikusi csak 1év. A szakmai érettségit beszámítják, gyakorlat is van ha jól tudom.
2018. jan. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem nem lehetetlen, bár nagyon nem hallani női kőművesekről. Kell hozzá egy komoly fizikum, amit persze még közben is szerzel, de fizetésileg is tényleg nagyon jó.

Pl ő kőműves [link] és hiába mondják azt hogy nem női munka, akkor sok olyan van,ami nem az 😂 ,de ha meg valaki igazán szereti, amit csinál, akkor az igazán jó kikapcsolódást jelent (és ezt ne úgy értsd hogy munka közben csak teng leng valaki, hanam szívvel lélekkel oda teszi magát, és olyan élvezettel csinálja, mint semmi mást, közben pedig feltöltődik és még fizetnek is érte.)

2018. aug. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!