Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nyereményjátékot szeretnék...

Nyereményjátékot szeretnék csinálni. Hol?

Figyelt kérdés
szeretnék csinálni nyereményjátékokat a jövőbe. de hol tehetném ezeket "ismerté" ? csináltam már de sajnos csak 3 megosztás volt....pedig bejelöltem sok embert.

2017. okt. 30. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem Magyarországon, az biztos. Ugyanis itt tilos.
2017. okt. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy lenne mar tilos ?😂 szoktak oldalak nyeremenyjatekot hirdetni.... nyertem is mar. Az mindenkinek sajat maga dolga. Es nem nagy dologra gondoltam hogy tv meg auto.... hanem egy gyerta vagy egy parfum.... vagod....istenem.XD olyan mintha elajandekoznam....
2017. okt. 30. 10:44
 3/7 2*Sü ***** válasza:
68%

Nyereményjátékot csinálni nem tilos. Amire te gondolsz az a szerencsejáték.


Nyilván a nyereményjáték egy már ismert, bejáratott oldal, honlap esetén fog működni. Ott hozhat némi látogatottság növelést, bár ez csak nagy tételben működik annyira, hogy érdemes legyen belefogni.


Ha 3 megosztásig jutottál el, akkor felesleges még ezen gondolkodnod, ha egy Facebook oldalról, honlapról van szó, előbb más, hagyományos marketingeszközökkel – pl. reklám –

kell felturbózni az ismertséget.

2017. okt. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:
73%
Illetve a kisebb online nyereményjátékok esetén a felhasználók eléggé bizalmatlanok. Ha nem egy nagy cég csinálja a nyereményjátékot, és/vagy nem közjegyző jelenlétében történik a sorsolás, akkor semmi nem garantálja, hogy nincs előre lezsírozva, hogy a nyereményeket nem előre lezsírozott emberek nyerik majd, vagy hogy egyáltalán léteznek-e ezek a nyertesek, illetve a nyeremény maga. Pistike honlapjának nyereményjátékát senki nem fogja annyira komolyan venni, hogy meg is ossza. Nyilván akkor sem lesz túl nagy késztetés a megosztásra, ha a nyeremény nem képvisel komolyabb értéket. Illetve a megosztásra alapuló nyereményjátékokban kis létszámban ellenérdekeltté válik, hogy az ember megossza a tartalmat, hiszen ezzel a nyerési esélyeit csökkenti. (Ha a megosztás feltétel, akkor aki ügyes, az úgy fogja megosztani a tartalmat, hogy csak ő lássa a megosztott bejegyzést, így a nyereményjáték nem éri el a célját, nem jut el több emberhez.)
2017. okt. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az emberek minden nyereménykátékot megosztanak. kis illoolaj,kis matricát is....:\ na mindegy en csak kedveskedni akartam :) de akkor lehet nemlesz belőle semmi.
2017. okt. 30. 10:57
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Ezek valójában nem nyereményjátékok, de annak hívják a jellege miatt. Ha valós nyereményjátékot szeretnél szervezni annak legálisnak kell lennie, többek között a hatóságok felé való bejelentés és közjegyző előtti sorsolás része egy ilyen eljárásnak.


Az amit Facebookon csinálnak nagyrészt átverés, és semmi más célja nincs csak a like-statisztika és oldal számainak felhúzása valamilyen csali "játék" keretében. Nem véletlen hogy mindegyik a "kedveld, oszd meg, kommentelj" szabályok alapján működik, mert valójában így akar magának hírnevet csinálni. Aztán ha tisztességes akkor tényleg megkapja valaki a "nyereményt", ha nem akkor egy kamu profil vagy belső ember kapja, vagy egyáltalán nincs is nyeremény csak az ígéret és az eljátszott nyertes. Az oldal ebből is profitál, mert az aktivitás növelte a számait.


Mindaddig amíg nincs jó pár ezres aktív közössége az oldaladnak, addig az ilyen játék nem fog célba érni. Kevésbé népszerű oldalnak egyszerűen nincs hitele ilyesmihez, sem elég ember aki hajlandó beszállni a játékba hogy bevonzzon még többet.

2017. okt. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 2*Sü ***** válasza:
61%

> Az oldal ebből is profitál, mert az aktivitás növelte a számait.


Még ez sem biztos. Anno adminként részt vettem egy minecraft szerver üzemeltetésében. Nekem programozóként érdekes volt kicsit belekóstolni a mod programozás részébe. Bár én sok rációt nem láttam benne, sőt kicsit ellenkezett az elveimmel, de volt egy olyan lehetőség, hogy aki lájkolja a szerver Youtube csatornáját, az kap 10 gyémántot. Fel is ugrott a feliratkozók száma 50-ről 500-ra. De minek, ha a videókat ettől nem nézte meg több ember, ugyanúgy egy tucat ember volt, aki végig is nézett egy-egy videót. Miért? Mert a videók minősége nem volt olyan, hogy önmagában értékes legyen, az emberekre meg nem lehet ráerőszakolni, hogy olyat nézzenek, amit nem tartanak tartalmasnak.


Lehet, hogy egy-egy nyereményjáték mondjuk egy kisebb bolt oldalának a látogatottságát valamennyivel tudja növelni, sőt jönnek is a lájkolók. De lesz-e ettől nagyobb forgalom, nagyobb bevétel? Hiába lájkolta az oldalt, ha amúgy nem fogja nézni az oldalra kiírt bejegyzéseket, sőt egy hónap múlva visszavonja a lájkolást. Hiába lájkolta az oldalt, ha nem jön be az üzletbe venni valamit. Ahhoz az kell, hogy legyen tartalom is, a bolt olyan terméket árusítson, amire igény van. A bolt jó minőségű terméket és/vagy alacsony áron árusítson. Az fog igazi profitot hozni. Ha így van, akkor a vásárlók fogják egymásnak ajánlani a boltot. (Nota bene a minecraft szerverünk elég látogatott volt, de nem a lájkok miatt, hanem mert a játékosok ajánlották egymásnak a szervert, mert jónak tartották.) Persze erre a folyamatra rá lehet erősíteni egy reklámmal – akár egy nyereményjátékkal – is, de ennek híján nem fog profitálni belőle senki semmit.


> az emberek minden nyereménykátékot megosztanak. kis illoolaj,kis matricát is


Érdemes megnézni, hogy azoknak az oldalaknak milyen a látogatottsága, aki ezeket a nyereményjátékokat elindítják. Illetve biztos lesz az ismerőseid között néhány „kretén”, aki kvázi ingyen reklámoz bármit egy talmi nyerési esélyért cserébe.

2017. okt. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!