Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy javítsam meg a hegedűm?

Hogy javítsam meg a hegedűm?

Figyelt kérdés
A kulcsok nagyon kilazultak, nem esnek ki, csak nem tudom őket meghúzni úgy, hogy felhúzva is maradjanak. Hosszú ideje nem volt elővéve/használva, ezáltal karbantartva sem sajnos. Valakinek volt már hasonló problémája? Ilyenkor mit lehet csinálni?

2017. okt. 30. 17:13
 1/5 Fehér Eszti válasza:
Hangszerésznél próbáltad már?
2017. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon messze van és nincs kocsink, sajnos még nem juotttam el oda, hogy el tudjam vinni.
2017. okt. 31. 07:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem sanxianom van. A fa kulcsokat először próbáltam gyantaporral erősíteni de e nem vált be. Aztán kis technokolt tettem rájuk, ez nem fogja meg betonkeményen mint a pillanatragasztó.
2017. nov. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Mr.Rigo válasza:
Csakis olcsó gyakorlóhegedűt javítsatok házilag. Barkácsboltokban és barkácsüzletekben lehet kapni faragasztót. Ez fehér szinű, tapadós krém, ami amikor megszárad átlátszóvá válik. Ez a fához, lakkhoz nagyon jól tapad, a teljesesn sima fémhez, vagy olajos dolgokhoz pedig nem. Tehát ha van hely a kulcs mellett, akkor a lyukba folyassátok be A kulcs lötyögtetéssel, csavarással bele fog kenődni. Ha jónak tűnik, a fölösleget töröljétek le, és feszítés nélkül 2 napot kell várni hogy teljesen megkössön. Ezután olyan kemény lesz, mintha maga is fa lenne. akár csiszolható is. Ha nem akarjátok hogy valamivel másik fával vagy műanyaggal összetapadjon, kenjétek be véknyan gyertyaparafinnal, szilikonzsírral vagy ilyesmi.
2017. nov. 15. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2017. nov. 16. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!