Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hajnalka nevet hogyan szimboli...

Hajnalka nevet hogyan szimbolizalnatok tetovalasban?

Figyelt kérdés
Ugy tudom,(nem vagyok benne biztos) jelentese esthaknalcsillag, ami ugye a venusz. Koszi

2017. nov. 6. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Olyan mindegy. A tetoválás proli szokás.
2017. nov. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Van 'hajnalka' nevű virág.

Ha azt varratod fel, szakítás után sem lesz problémád, mert marad egy virágmintád.

2017. nov. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Rossz témakör (Szépség, divat -> Tetoválás).

A másikat rosszul tudod. A Hajnalka név ugyan Magyar eredetű, de a görög Aurora névből ered mégis. Nem véletlen, hogy rövidített változata a Hajnal egy napszakrész neve is egyben. Az auróra fényt, világosságot jelent, a név maga a sötétből a fény felé való fordulást adja meg. Továbbá láthatod még Aurora Borealis vagy Aurora Australis látványos változatait.

Maga a név arra utalt anno, hogy az illető született leány gyermek fényt hoz majd a családba (bár jobban örültek a fiú gyermeknek, aki a nevet viszi illetve több jog illette meg, de a katonáskodás mindig csak borút, sötétséget hozott), illetve a családnak. Nem kötött egyik égitesthez sem, de így legjobban a Földhöz illetve a Naphoz köthető. A Nap viszont csillag, így számos csillag minta, motívum indítható vele.

A Hajnalka virág a színei miatt kapta a nevét, mint amikor hajnalodik, középen világos szélein sötétkék-lila. Szóval a legjobban a virághoz köthető, ha kötni akarod.

Ha tetoválásban kéne gondolkodjak, akkor egy gyönyörű hajnalka virág ( [link] ) és mellé pár kiegészítő. Virág mellé akár színes madarak, akár a cinege (tavaszi madár, hangja a "nyitni kék"-re passzol), mivel a tavaszt a több fényt jelzi számomra. Színvilágban a kettő összepasszol. Persze még rengeteg egyedi dolgot lehet belevinni.

Az esthajnal csillag valóban a Vénusz, de neve megtévesztő. Egyrészt nincs köze semmilyen csillaghoz, mivel csak bolygó, másrészt nevét onnan kapta itthon, hogy ez az első látványosan fényes éjjeli objektum az égen az esti időszakban, illetve ez halványodik el legkésőbb a hajnali időszakban. Sokszor bizonyos bolygóállás esetén nappal is látható, így remek tájékozódási pont.

Remélem segítettem!

2017. nov. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A tetovalas nem prolisag, ugyanis nem az aktualis szerelmem nevet keszulok magamra varratni...

De ha magadra varratsz valamit, akkor azt tobb nezopontbol megkell vizsgalni. Egy olyat szeretnek amit szeretek, stilusom, elegans megis visszafogott es engem jellkepez .

Rovid bemutatkozas? 23 eves no, nem romantikus, de termeszet, univerzum es F1 rajongo vagyok. Zene rock . sajnos nem az a cukimuki akit viragmintak es pillangok halmaza kielegithetik. A Discoveryn nottem fel es 5 nyelven beszelek, szabadidomben festek.


Utolsonak ment a zold kez! Koszonom szepen!

2017. nov. 8. 03:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

„Olyan mindegy. A tetoválás proli szokás.”


Tudod mi a proli szokás? Mindenhová odaböfögni az ítélkező, lenéző fröcsögésed. Nyilván te is tudod, hogy tehetséges, szakmailag elismert, intelligens embereknek is ugyanúgy vannak tetoválásai mint az alsóbb rétegek képviselőinek. De egybekelt akkor sem lenne hozzá sok közöd, ha tényleg proli szokás lenne.


Kérdésre is felelve, viszont én arra gondolnék hogy mégiscsak a hajnalka virágból induljak ki. Hidd el egy virág nem feltétlenül cukimuki:D Módfelett sokat számít a tetoválás stílusa.

Mutatok is egy példát:

[link]


Ez így trash polka stílusban szerintem rendkívül mutatós és menő:D Maga a stílus atyja is megemlíti, hogy a természet és az absztrakció párosa is jellemző a stílusra. Ezek az intenzív színek, a karcos absztrakt motívumok és az ellentétpárokra épülő mivolta az egésznek szerintem illik egy ilyen vagányabb lányhoz. A piros helyett mehet egy erős kék árnyalat és már látom is a szemem előtt a tökéletes tetoválásod:)

2017. nov. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A stilus tetszik, tenyleg klasz...csak a virag...szeretem a viragokat meg alapjaban minden novenyt, de igy tetkoban a viragok szoba se johetnek. A virag tema az mar annyira unalmas is egyben, *tucat top tetko lanyoknal, filozofiailag meg inkabb nem mennek bele.
2017. nov. 16. 15:43
 7/7 A kérdező kommentje:
Viragnal roszabb : vallasi szimbolumok, peldakep profilok, *szeretlekannaestamasmindorokkelaw* vagy *szeretlekakarki* vagy barmely erzelmes uzenet valaki okostol ami jol hangzik + raadas ha idegen nyelven irod ra helytelenul (- de meg angulul se vagy kepes leforditani egy mondatot) xD
2017. nov. 16. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!