Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez saját magamnak köszönhetem?

Ez saját magamnak köszönhetem?

Figyelt kérdés

Ma dolgozatot írtunk matekból. Készültem is rá, tehát simán 5-öst írtam (volna).

DE!

Mikor szólt a tanár, hogy adjuk be a dolgozatot, felálltam, már készültem beadni, mikor észrevettem, hogy nem írtam rá a nevem. Gyorsan visszaszaladtam, hogy ráírjam, de már a tanár elvette és így tett: "Így jártál, 1-es"

Ezt most saját magamnak köszönhetem? Mert most valószínű, hogy emiatt ugrott a jobbik jegy, tehát a rosszabbik fog bekerülni félévkor. Most rosszul érzem magamat emiatt, hogy, hogyan lehettem ennyire figyelmetlen, hogy a nevemet elfelejtettem a papírra írni, de annyira koncentráltam a dolgozatra, hogy teljesen elfelejtettem.


2017. nov. 10. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha ezek a szabályok, akkor sajnos nincs mit tenni. (csak halkan jegyzem meg, mint szintén tanár, hogy ez nem korrekt szerintem, mert a félévi jegy a tudást kéne, hogy tükrözze..)


Vidítson fel a gondolat, hogy a matekot jól tudod, ne érezd magad emiatt rosszul, ez bárkivel előfordulhat. A figyelmetlenségen tudsz majd korrigálni később. (ez biztos jó lecke volt)

2017. nov. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam mindig volt erre az esetre egy rezerva ceruza. Volt, hogy életet mentett. A nagy tömegben beadáskor simán rá fér még a név. Én mondanám a helyedben, hogy csak egy névtelen dolgozat van és az a tiéd és ezen nincs mit agyalni. Vagy mondanám, hogy fontos a jegy és kérdezzen ki, ha nem fogadja el másképp.
2017. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez bárkivel előfordulhat. Gondolom a tanárod is felejtett már el valamit az életében. Simán egy csicska. Szólnék valaki felnőttnek a helyedben.
2017. nov. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs rajta név, akkó' az egyes sem a tiéd.. :D
2017. nov. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2*Sü ***** válasza:
100%

Azt kell megértened, hogy a tanár nem Isten. Bizonyos dolgokban az ő szava a döntő, de nem kell feltétlenül mindent elfogadni, és hagyni. Ha a tanár nyilvánvalóan igazságtalanul járt el, akkor nem kell annyiban hagyni, és nem kell félni attól, hogy érvényesítsd az akaratod. Persze illedelmesen és alázattal, de határozottan ki lehet állni az igazság mellett.


Én beszélnék a tanárral. Elismerném, hogy valóban hibáztam abba, hogy elfelejtettem a nevem felírni a papírra. Hogy a nevemet írtam fel, az persze nem bizonyítható, így méltányos büntetésnek tartom, ha emiatt levon valamennyi pontot, de az egyes osztályzatot nem, hiszen nyilván nem abban az egy percben körmöltem tele az egész papírt. A dolgozatra kapott jegynek a matematika tudást kellene tükröznie, így az egyes érdemjegy ilyen szempontból teljesen igazságtalan. Persze az élet is igazságtalan néha, de nem kellene ezt szándékoltan tovább tetézni.


Ha nem hat, akkor kérnék lehetőséget arra, hogy a tudásomról tisztességes feltételek mellett adjak számot, akár egy egyéni dolgozat, akár egy felelet formájában, ami kiváltaná, semmissé tenné a dolgozatra szerintem igazságtalanul adott egyes osztályzatot.


Ha ez nem hat, akkor kilátásba helyezném, hogy ebben az esetben kénytelen leszek az igazgató állásfoglalását kérni az ügyben.


Ha ez sem hat, akkor ténylegesen meg kell keresni az igazgatót.


Ha ez sem hat, akkor a szüleimre bíznám az ügyet.


Mondjuk egy egyes dolgozat amúgy önmagában nem feltétlenül mérvadó. Év végén bár szoktak átlagot számolni, de alapvetően a tudásod alapján fognak osztályozni. Ha ez eltér a kiszámolt átlagtól, akkor a tanár néhány feleltetéssel tud korrigálni az átlagon, és hidd el, tud úgy kérdezni, hogy mindent tudj, és tud úgy is kérdezni, hogy semmit se tudj.

2017. nov. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!