Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem haladunk. Hogy tanulok...

Nem haladunk. Hogy tanulok meg vezetni így?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a 9.-10.órám vezetésből. Azt érzem semmit sem tudok, ahoz képest, hogy mennyi órán voltam már.

0 vezetéssel kezdtem. Nincs is autó a családban. De edsig csak elindulni, 1es, 2es... kormányozgatni egy elhagyott részen.. illetve megállni tanultam.

Egy pár percre kimentünk a forgalomba legutóbb de nagyon megijedtem..

Mi lesz így? Ez normális? Hogy tanulok meg így vezetni? 100 plusz órával? :(

Neketek hogy zajlott a vezetéstanulás?


2017. nov. 12. 05:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekünk sem volt autó a családban, viszont sokat jártam segédmotorral az autóvezetés tanulása előtt. Ez nagyban segített és hibátlanul letettem a vizsgát. Ha nem motoroztam volna előtte, vagy legalább kerékpáron nem ismerhettem volna meg a közlekedést, hát bizony jó nagy bajban lettem volna. De az nem okozott gondot hogy kétkerék helyett egy nagy négykerekű kasznival kellett járni. Sőt még le is esett az oktató és vizsgáztató álla amikor a gázpedálhoz nem nyúlva, alapjáraton tettem be a kocsit szűk parkolóhelyre.
2017. nov. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bihar Valatonon ***** válasza:
100%
Ha megijedtél szerinted azt az oktató nem vette észre, és nem azért nem vezettél tovább kint? ....úgy nem lehet forgalomban menni, hogy valaki parázik, majd ha felkészültél rá az oktatód szerint is....
2017. nov. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!

Szerintem ne keseredj el. Nekem is elég friss az élmény, még nem is vagyok túl az egészen, kedden vizsga. :)

Én a 10. órámon mentem ki a rutinpályáról. Ugyan kocsink van, de eleve diesel, nem pedig benzin az üzemanyag. A benzines autónál meg egy picit eltér az elindulás, ezt nagyon nehezen szoktam meg. Nagyon féltem, imádkoztam, hogy az oktatóm most legalább késsen, vagy mondja le a napot...de jött időben. :D Sokszor rámszólt, befékezett, türelmetlen volt velem szemben. Teszem hozzá, hogy gyakorlatilag 0 vezetési tapasztalattal indultam neki. Összesen 20 órát vezettem az akkori oktatómmal, majd végül neki is elege lett belőlem, meg nekem is belőle. 20 óra után, annyira hülyének nézett engem az az ember, hogy azt elmondani nem lehet. Aztán mikor megmondtam neki a véleményemet, nem tetszett neki, elküldött melegebb helyre..:D Tehát váltottam. Jelenleg úgy állok, hogy 1 hónap alatt 2x annyit vezettem, mint az előző oktatómán 2 hónap alatt. Muszáj voltam pótórákat venni, mivel a km-em nem jött ki, az sem stimmelt.. A 10. pótórán lett meg. Jelenleg a második vizsgámra várok, mivel az elsőt elkapkodtam. :)

Az oktatód elég türelmes? Mivel azért vagy ott, mert szeretnél megtanulni vezetni, ezért szerintem ennyi pénzért elvárható, hogy normálisan viselkedjen veled.

Meg kell szoknod a forgalmat, mert azt nem lehet megcsinálni, hogy 20 órát vagy a rutinon, 10 órára meg kimész. —Persze, ha valaki nem tud elindulni, megállni, sebességet kapcsolni, akkor tényleg ne vigye ki, de feltételezem, hogy neked ezek mennek, ha kimentetek egy kicsit.— Ennek tényleg az a vége, hogy vetetik a pótórákat. Igenis ki kell menni a forgalomba, máskülönben örökké félni fogsz. Az pedig érthető, hogy eleinte még az 50km/ó is soknak tűnik. Ha nem titok, szabad kérdezni, hogy hol tanulsz vezetni?

2017. nov. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.


Remélem belejövök majd... de furi ez az oktató...nem tudom..


Esztergomban.

Te hol tanultál?

2017. nov. 13. 05:48
 5/6 Bihar Valatonon ***** válasza:
Minden oktató más...az enyém pl anno attól független, hogy nem vezettem még soha autót, és a családban sem volt rögtön délután 4kor kivitt a forgalomba...kérdeztem tőle, hogy mi lett volna, ha nem jól csinálom? Mondta, hogy jobb ezt az elején látni, mert a rutinozás (akkor még volt pálya) sokkal feszkósabb, és odafigyelés igényes, és ha nem jól csinálom félreállít, és akkor csinálom forgalomtól elzárva amíg bele nem jövök...
2017. nov. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#3-as vagyok

Én Debrecenben. Holnap vizsga :)

2017. nov. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!