Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen karórát vegyek?

Kisvuk29 kérdése:

Milyen karórát vegyek?

Figyelt kérdés

Általában nem szeretek magamra cél nélkül költeni, de a kis casiom már egy ideje nem szívleli magán a szíjat (ki van kopva a kis furata a fém pöcöknek így ha megfeszül leesik a szíj, egy ideig javította a helyzetet a paracord szíj, de már az se segít)

Elég tartós a G-shock széria csavaros megoldása vagy jó ez a fém rudas csak fém tokkal?

A napelem+megvilágítás az amit mindenképp keresek így olcsón csak casiot tudok (meg igazából drágán is) de nem tudom megéri-e a fém tokra költeni több tízezer forintot pluszban



2017. nov. 13. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik jónak tűnik. Én azt csinálnám, hogy kinézet / funkciók alapján leszűkíteném néhány modellre, és azok közül választanék.
2017. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát nem kell olyantól félni, hogy kikopik a műanyag?

Ettől félek csak mivel ilyen drága holmikat nem akar évente cserélni az ember :D

2017. nov. 13. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Fém órát csak fém óra árban fogsz kapni, műanyag árban meg csak műanyagot. A fém fémként, a műanyag műanyagént fog viselkedni. Nem értem, mi a kérdés.
2017. nov. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fémházas órát és a fémszíjat is ugyanolyan megoldással rögzítik egymáshoz, mint a műanyagost: a rugósfülnek nevezett rugós bizbasszal. Egy G-Shocknál (amiket láttam) kicsit zömökebb az óraház ott, ahol a szíj csatlakozik, vélhetően több rángatást kibír, de az öregedő, egyszerű kis Casióknál a furat elkopása/kiszakadás sajnos nem ritka esemény (normál használatban éveket kibírnak a legolcsóbbak is)

Egy műa. órához képest a fémóra/fémszíj sokkal nehezebb lesz ám, ezt bekalkuláltad? De egy fémtokos órát is használhatsz kényelmes gumi vagy vászonszíjjal.


"megéri-e a fém tokra költeni több tízezer forintot pluszban"

Annyit talán nem kell kiadni, pl:

[link]

200 m-es vízálló, koronazárral.

De használd a keresőt, nagyon jól lehet szűrni:

[link]

(személy szerint a napelemes cuccnak nem látom sok előnyét, esetleg akkor, ha van az órában valami nagyfogyasztó pl. iránytű)

2017. nov. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Végül egy fém szíjas műanyag tokos casionál kötöttem ki

Az a bajom az olyannal is pl amit az utolsó küldött, hogy nincs benne megvilágítás nekem meg sokszor jön jól ha sötétben is látom mennyi az idő

Az a foszforeszkáló réteg az enyémen is megvan a mutatókon mert ana-digi, de legjobb esetben is 1-2 óra most ha erre ráteszem azt, hogy pulóver alatt van, korán sötétedik, hosszú az éjszaka és még a rövid nappalokon is alig van fény úgy máris használhatatlan

Nagyon tetszett egy seiko is solar-alarm-chronograph tehát tudott az mindent, de világítás nélkül este egy 10 ezres casio is hasznosabb (persze tudom az óra sokaknak csak kiegészítő, de én olyan elvetemült vagyok, hogy tudni akarom róla mennyi az idő :D )

2017. nov. 24. 15:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy olcsóbb műanyag házas, fém szíjjas casio wr100m órám van.A barátnőmtől kaptam anno karácsonykor. Teljesen tökéletes. Mindent tud, és még könnyebb is mint az előző full fém kronometer. 8 éve 14.900ft volt, és még pislákol benne a gyári cr2016 lítium elem.
2018. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!