Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elméleti kérdés! Bizarr, de...

Elméleti kérdés! Bizarr, de nagyon foglalkoztat. (? )

Figyelt kérdés

Aki rosszul van az orvosi kísérletektől és hasonlóktól, inkább ne olvassa!!



Lehetséges lenne összenöveszteni

-két egymás melletti ujjunkat

-két egymástól távoli testrészünket

-egy testrészünket egy másik ember testrészével

úgy, hogy egy-egy vágást ejtünk rajtuk és a friss sebeket egymás mellé kötözzük, valahogy rögzítve.



Eszemben sincs kipróbálni, viszont hetek óta foglalkoztat ez, amióta felmerült bennem. Videókat nem is próbáltam keresni, mert ha ez lehetséges, biztosan rosszul lennék. Tökéletesen megelégednék egy ésszerű magyarázattal, hogy ez miért igen, vagy miért nem lehetséges.


2017. nov. 14. 02:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a sajátunkról van szó, igen, lehetséges. Sőt, gyógyászati céllal bizonyos esetekben csinálják is, pl. a vándoroltatott bőrlebenyek esetében.

Ám egy másik ember szövete egyáltalán nem biztos, hogy jól kötődne a miénkhez, ha nem közeliek a megfelelő faktorok, épp úgy, mint a veseátültetéskor.

2017. nov. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. nov. 14. 12:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Régebben próbáltak ilyet, és szinte mindig meghalt mindkettő.

Ha rövid ideig csinálod, akkor vérátömlesztési problémák vannak (a vércsoportoknak kell megfelelni), ha hosszú ideig, akkor az immunrendszer is belép, és kilökődési problémák lesznek.

2017. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, épp ezért érdekelt, lehetséges-e.
2017. nov. 14. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézz utána:

végeztek olyan kísérletet, ahol egy öreg és egy fiatal egér vérkeringését kötötték össze hosszabb időre.


Érdekes lett az eredmény.

2017. nov. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!